A A A

Nowa klasa procesorów - Snapdragon S4

10 października 2011, 12:34
Nowa klasa procesorów - Snapdragon S4

Qualcomm wprowadza na rynek nowy układ SoC – Snapdragon S4. Dzięki temu, że wytworzony jest on w 28 nanometrowej technologii, zapewni nowy poziom wydajności oraz niskie zużycie energii.

Klasa Snapdragon S4 wykorzystuje najnowsze rozwiązania w zakresie mobilnej technologii i architektury aby w pełni spełnić potrzeby inteligentnych rozwiązań komunikacyjnych, wysokiej wydajności i oszczędności energii.

• Pierwszy raz zastosowano technologię 28nm: procesory Snapdragon S4 są pierwszymi mobilnymi procesorami stworzonymi w technologii 28nm, która zapewnia korzyści związane z częstotliwością skalowania a także umożliwia niższe zużycie energii oraz zmniejszenie rozmiarów.

• Pierwsza pełna integracja 3G/4G: klasa S4 zawiera pierwszy w branży w pełni zintegrowany wielotrybowy modem LTE.

• Pierwszy mobilny CPU, który zawiera najnowsze rozszerzenia do ARM® ISA: procesory Snapdragon S4 to pierwsze procesory w branży zaprojektowane specjalnie z myślą o zaawansowanej technologii produkcji oraz wykorzystujące najnowsze rozszerzenia dla architektury ARM (ISA).

Procesory Snapdragon S4 to kompletne rozwiązania, które zapewniają doskonałą równowagę pomiędzy wydajnością a efektywnym wykorzystaniem energii zapewniając przy tym:

• Doskonała wydajność CPU: wielordzeniowy CPU o zakresie częstotliwości od 1.5Ghz do 2.5Ghz na rdzeń oraz wspierający asynchroniczne, symetryczne przetwarzanie na wielu procesorach (aSMP) dla optymalnej równowagi pomiędzy wydajnością a oszczędnością energii.

• Doskonałą wydajność modemu: pierwszy w branży, w pełni zintegrowany, wielotrybowy modem LTE obsługujący najszersze spektrum częstotliwości i pasm – włączając w to wielotrybowy tryb wspierający istniejące standardy takie jak EV-DO i HSPA.

• Doskonałą wydajność graficzną: bardzo wydajny, programowalny GPU Adreno zapewniający najwyższą jakość wideo oraz jakość gier porównywalną z konsolami.

• Doskonałą efektywność zużycia energii: integracja najlepszych w swojej klasie komponentów oraz zastosowanie wysoce wydajnych silników takich jak w pełni programowalny Hexagon DSP firmy Qualcomm skutkuje wysoce energooszczędnym systemem.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto