A A A

Nowa seria czytników pamięci od Sony

17 lutego 2011, 11:50
Nowa seria czytników pamięci od Sony

Sony zaprezentowało kolejne rozwiązanie ułatwiające przesyłanie do komputera filmów i zdjęć z aparatu cyfrowego, kamery lub smartfonu.

Rodzina nowych, miniaturowych czytników kart pamięci firmy Sony – której pierwszym przedstawicielem jest model MRW-F3 – upraszcza przesyłanie plików między urządzeniami cyfrowymi. Aby odtwarzać filmy i zdjęcia, nowe modele można podłączyć nie tylko do komputera, ale również do telewizorów BRAVIA, konsoli PlayStation 3 czy odtwarzacza Blu-ray Disc Sony z portem USB.

Nowe czytniki kart pamięci są urządzeniami typu Plug&Play, a więc nie wymagają do pracy żadnych sterowników. Dzięki zgodności ze standardem Hi Speed USB 2.0 umożliwiają szybkie przesyłanie danych, obrazów i muzyki. Darmowe oprogramowanie Drive Letter Recognition, które można pobrać z witryny producenta, pozwala z łatwością zidentyfikować poszczególne gniazda czytnika, do których są włożone karty. Eliminuje to wątpliwości w rodzaju „który napęd wybrać z pulpitu?”.

Model F3 jest wyposażony w proste gniazdo na jedną kartę, obsługujące szeroki wachlarz nośników Memory Stick, SD i MMC, w tym karty SDXC o dużej pojemności i szybkie karty UHS-I SD.

Oferta czytników kart pamięci obejmuje ponadto modele MRW-EA7, MRW-S2 i MRW-T2, podłączane do wolnego portu USB krótkim kablem połączeniowym (dostarczonym). Wszystkie modele z kablem mają oddzielne gniazda na karty Memory Stick, SD i MMC, co upraszcza wykonywanie kopii zapasowych oraz przenoszenie danych między kartami. Zaawansowany model EA7 w eleganckiej obudowie z aluminium jest wyposażony w aż pięć gniazd na karty, podczas gdy niedrogie czytniki S2 i T2 mają odpowiednio cztery i dwa gniazda.

Nowa rodzina czytników kart pamięci firmy Sony jest już w sprzedaży.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto