A A A

Nowa seria kart i słuchawek dla graczy ASUS Strix

29 maja 2014, 09:00
Firma ASUS wprowadza nową serię sprzętu dla graczy o nazwie Strix, co w starożytnej grece oznaczało sowę. Zwierzę to posiada najlepszy słuch, ostry wzrok, jest zwinne i szybkie – cechy te były inspiracją przy projektowaniu produktów.
Nowa seria kart i słuchawek dla graczy ASUS Strix

Karty graficzne Strix R9 280 i Strix GTX 780

Pierwsze modele kart graficznych z nowej serii Strix są oparte o procesory RadeonTM R9 280 i GeForce GTXTM 780. Strix R9 280 posiada 3GB pamięci graficznej GDDR5 i taktowanie na poziomie 980MHz. Z kolei Strix GTX 780 aż 6GB pamięci GDDR5 i taktowana jest przyspieszonym zegarem 941MHz. Korzystają z nowego, ekskluzywnego designu wentylatorów, z którym przy mniej wymagających grach pracują praktycznie bezgłośnie. Technologia chłodzenia 0dB podczas gry w trybie HD, z rozdzielczością do 1920 x 1080, przy temperaturze otoczenia do 65°C, automatycznie zatrzymuje pracę wentylatorów, a użytkownik może cieszyć się rozgrywką w ciszy.

Zaprojektowane zostały z myślą o wymagających graczach, więc nie mogło w nich zabraknąć autorskich technologii firmy ASUS, takich jak:

  • system chłodzący DirectCU II, który opiera się o 10-milimetrowe miedziane przewody cieplne, pozostające w bezpośrednim kontakcie z procesorem graficznym.
  • moduł regulacji napięcia ASUS DIGI+ VRM z ekskluzywnym 10-fazowym designem redukuje szum zasilania o 30 proc. i zwiększa wydajność energetyczną o 15 proc. w porównaniu z konstrukcjami referencyjnymi.
  • narzędzie GPU Tweak ułatwia przetaktowywanie oraz strumieniowanie online.

Słuchawki Strix Pro

Wyposażone w przetworniki neodymowe o średnicy 60mm, dostarczają mocny i realistyczny dźwięk. Słuchawki wiernie reprodukują brzmienie koncertu rockowego na stadionie, czy zwykłej rozmowy. Mocne basy ożywiają ścieżki dźwiękowe filmów. Użytkownik usłyszy z nimi w trakcie gry każdy strzał i krok wroga.

W zestawie znajdziemy zasilane z USB pudełko sterujące z wbudowanym mikrofonem, w którym zastosowano niezwykle skuteczną technologię eliminacji szumów otoczenia (ENC). Aktywnie wykrywa ona i eliminuje ponad 90 proc. dźwięków z zewnątrz . W trybie tym gracze mogą mieć pewność, że nie będzie ich rozpraszał np. hałas mechanicznej klawiatury.

Strix Pro to zestaw słuchawkowy, opracowany z myślą o wygodzie i elastyczności, przygotowany do współpracy z najpopularniejszymi urządzeniami. Są kompatybilne z komputerami PC, Mac, PlayStation 4 oraz smartfonami czy tabletami. Pudełko sterujące USB posiada 1,5-metrowy przedłużacz z oddzielnymi wtyczkami dla słuchawek i mikrofonu. Unikalne, 5-biegunowe złącze eliminuje przegłos i oferuje komunikację w jakości przewyższającej możliwości innych zestawów słuchawkowych. Pokryty osłoną z plecionego włókna kabel wygląda stylowo, jest bardzo wytrzymały i ma optymalną dla urządzeń mobilnych czy konsoli długość 1,2 m.

Sugerowane ceny detaliczne :

  • STRIX-R9280-3GD5 - 989 zł brutto
  • STRIX-R9280-OC-3GD5 - 1029 zł brutto
  • STRIX-GTX780-OC-6GD5 - 2179 zł brutto
  • Słuchawki Strix Pro - 419 zł brutto

 


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto