A A A

Nowa wersja przeglądarki Firefox

28 września 2011, 08:51
Nowa wersja przeglądarki Firefox

Mozilla wydała finalną wersję przeglądarki Firefox 7.0 na platformy Windows, Mac, Linux oraz Android.

Firefox 7.0 bardziej efektywnie zarządza pamięcią (nawet do 30% mniejsze zużycie w porównaniu do poprzednich wersji), co w znaczącym stopniu wpływa na szybkość otwierania nowych kart, reakcji na klikanie poleceń w menu oraz przycisków w witrynach internetowych.

Nowa wersja przeglądarki to także nowe narzędzia ułatwiające programistom tworzenie szybszych aplikacji. Zaktualizowana technologia Canvas z akceleracją sprzętową przyspiesza animacje HTML5 oraz gry w Firefoksie. Pozwala to programistom na budowę bardziej innowacyjnych i interaktywnych aplikacji, jak np. „Angry Birds” czy „Runfield”.

Przeglądarka wspiera też nowe API od W3C, przeznaczone do mierzenia czasu oczekiwania na otwieranie stron WWW. Umożliwia to programistom pomiar czasu wczytywania stron oraz nawigacji na witrynach, w odniesieniu do prędkości łącza, ruchu na stronie i innych czynników. Dzięki API programiści mogą zdalnie testować interakcje użytkownika z witryną, co w konsekwencji pozwoli na szybkie i sprawne optymalizowanie stron i aplikacji internetowych pod kątem różnych użytkowników.

Forefox 7.0 przeznaczony na Androida wspiera API, które pomogą programistom budować bogate, innowacyjne strony i aplikacje internetowe. WebSockets API przyspiesza komunikację pomiędzy Firefoksem, a serwerami sieciowymi, co ułatwi programistom budowanie bardziej dynamicznych aplikacji sieciowych, takich jak komunikatory internetowe oraz interaktywne gry w technologii HTML5, jak np. Angry Birds.

Dodatkowo mobilna wersja przeglądarki dodaje popularne funkcje, które pozwalają szybciej surfować po mobilnej sieci. Użytkownicy mogą teraz skopiować tekst ze strony i wkleić go do e-maili, formularzy stron oraz aplikacji, które wykraczają poza ramy przeglądarki, jak np. wiadomości SMS.

Najnowszą wersję Firefoksa można pobrać z działu „programy” na naszym serwisie oraz ze strony producenta. Wersja mobilna dostępna jest w Android Market.


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto