A A A

Nowa wizja Microsoftu

11 lipca 2014, 07:15
Satya Nadella, pół roku po objęciu sterów w firmie Microsoft, w długim mailu wysłanym do pracowników nakreślił najważniejsze cele giganta z Redmond na najbliższe lata.
Nowa wizja Microsoftu

Cloud computing, usługi oraz rynek mobilny - to będą najważniejsze aspekty rozwoju dla Microsoftu. Nie oznacza to bynajmniej, że firma zrezygnuje z konsoli Xbox (o czym zapewnił Nadella w mailu). Redmond zdecydowało się skupić na dostarczaniu całych platform będących kompleksowymi rozwiązaniami dla firm, ale także dla zwyczajnego użytkownika.

Potwierdzeniem tej tezy jest udostępnienie OneDrive w niższej cenie oraz łatwiejszy dostęp do OneNote. Microsoft będzie zachęcał do korzystania z różnych usług w ramach tej samej platformy. Twórcy Windows dążą to stworzenia systemu naczyń (usług) połączonych.

Windows oczywiście ma i będzie się miał dobrze - łącznie z kolejnymi wersjami. Chodzi o to, aby "Winda" nie została wyparta przez Androida lub darmowego Chrome OS. Stąd i znacznie szersze podejście do usług i użytkowników. Stąd także plany Nadelii na przyszłość Microsoftu.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto