A A A

Nowe akcesoria dla graczy

20 sierpnia 2008, 12:15
Nowe akcesoria dla graczy

Microsoft zaprezentował dziś dwa nowe urządzenia z serii Sidewinder – akcesoriów komputerowych dla graczy. Jako pierwsze na rynku zadebiutują przewodowa klawiatura – X6 i myszka – X5.
Pierwsza, oprócz sporej liczby dodatkowych klawiszy funkcyjnych, charakteryzuje się odłączanym panelem numerycznym – można go przytwierdzić zarówno z prawej, jak i z lewej strony klawiatury ­– którego klawiszom można przypisać makra. Wszystkie przyciski klawiatury są podświetlone (do wyboru dwa kolory), a natężenie światła można regulować.

Mysz X5 ma aż 9 przycisków, w tym dwa w ułożeniu pionowym na bocznej ściance urządzenia, klawisz funkcyjny dający dostęp do Windows Vista Games Explorer i 5 przycisków, które można dowolnie programować. Zastosowany czujnik to dioda laserowa 200DPI, a użytkownik może wybierać spośród 6 różnych rozdzielczości bez przerywania gry.

Urządzenia działają od razu po podłączeniu do komputera przez port USB, ale zaawansowane funkcje, np. tworzenie makr, wymaga zainstalowania dodatkowego oprogramowania.

Klawiatura SideWinder X6 pojawi się w polskich sklepach 17 października 2008 roku w sugerowanej cenie detalicznej 249 złotych. Mysz SideWinder X5 dostępna będzie od 15 września 2008 roku w sugerowanej cenie 199 złotych. Oba urządzenia zostaną objęte 3-letnią gwarancją.

Źródło: Microsoft


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto