A A A

Nowe bezprzewodowe głośniki Sony

5 września 2013, 11:57
Nowe bezprzewodowe głośniki Sony

HT-ST3 oraz HT-ST7 to nowe bezprzewodowe głośniki w formie listwy, zaprezentowane przez firmę Sony na targach IFA 2013.

Oba głośniki są utrzymane w zapożyczonej z tegorocznych telewizorów BRAVIA, charakterystycznej stylistyce Sense of Quartz. Model HT-ST3 ma 4 cm wysokości i jest najsmuklejszym na świecie głośnikiem w formie listwy wyposażonym w łącze Bluetooth. Zaletą ST7 jest bezprzewodowy subwoofer o dużej mocy, który zapewnia mocny bas, a dzięki wyeliminowanym kablom może stać w niemal dowolnym miejscu.

Oba głośniki umożliwiają też bezprzewodowe, strumieniowe odtwarzanie nagrań i: wystarczy w tym celu przyłożyć do nich smartfon albo tablet.

ST3 zwraca uwagę smukłą sylwetką, a po rozpoczęciu odtwarzania reprodukuje dźwięk z dobrej jakości efektem przestrzennym. Urządzenie jest przeznaczone do zawieszenia na ścianie lub ustawienia przed telewizorem. Do wykonania jego obudowy wykorzystano stop aluminium oraz siatkę z trawionej stali nierdzewnej, która będzie nowoczesnym akcentem w każdej przestrzeni mieszkalnej.

4.1-kanałowy wzmacniacz cyfrowy S-Master generuje sygnał kierowany do aż 11 jednostek głośnikowych. Gwarantuje precyzyjną emisję dźwięku, a w połączeniu z technologią S-Force Pro Front Surround wypełnia pomieszczenie przestrzennym dźwiękiem.

Ze reprodukcję najniższych dźwięków odpowiada specjalny subwoofer, który można postawić pionowo lub położyć poziomo na półce. Równoległe jednostki niskotonowe gwarantują mocny bas i osłabiają irytujące stuki i rezonanse.

Dla zapewnienia czystości partii wokalnych, wierności muzyki i mocy basu, do prac nad tym flagowym modelem zaproszono Sony Pictures Soundworks. Cyfrowy wzmacniacz S-Master generuje 7.1-kanałowy dźwięk z realistycznym efektem przestrzennym. O szczegółową reprodukcję dialogów troszczą się głośniki z cieczą magnetoreologiczną, a za precyzyjne rozmieszczenie poszczególnych źródeł dźwięku w polu brzmieniowym odpowiada technologia S-Force Pro Front Surround.

Oba głośniki umożliwiają bezprzewodowe odtwarzanie muzyki ze smartfonów, tabletów i innych urządzeń z łączem Bluetooth. Jeśli urządzenie odtwarzające obsługuje technologię NFC, jego podłączanie jest naprawdę łatwe — wystarczy dotknąć nim głośnika.

Sprzedaż nowego głośnika w formie listwy Sony HT-ST3 rozpocznie się w Europie na początku października br., a głośnika HT-ST7 — na początku września.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto