A A A

Nowe drukarki sieciowe Konica Minolta

22 lipca 2010, 11:02
Nowe drukarki sieciowe Konica Minolta
Najnowsze urządzenia firmy Konica Minolta to elastyczne kolorowe drukarki sieciowe. Magicolor 4750EN i magicolor 4750DN wyposażone w gigabitowy interfejs Ethernet, sprawdzą się w niedużych firmach i grupach roboczych.

Magicolor 4750EN i magicolor 4750DN wyposażone są w opcje szybkiego drukowania sieciowego poprzez gigabitowy interfejs Ethernet. Urządzenia zapewniają obsługę języków PCL i PostScript z opcjonalnym rozszerzeniem o XPS.

Mimo swoich kompaktowych rozmiarów pozwalają na produkcję wydruków monochromatycznych, jak i kolorowych z prędkością 30 str./ min. Dzięki wbudowanemu modułowi, magicolor 4750DN oferuje ponadto druk dwustronny ze 100-procentową wydajnością — równie szybki jak druk jednostronny. Urządzenie potrzebuje 39 sekund by być gotowym do pracy. Pierwsze wydruki pojawiają się już po niecałych 13 sekundach.

Drukarki Konica Minolta magicolor 4750EN/DN umożliwiają wydruk tak zróżnicowanych materiałów, jak korespondencja, prezentacje, ulotki, etykiety oraz koperty. Obsługują wszystkie gramatury papieru od 60 do 210 g/m2 oraz rozmiary od A6 do A4. Standardowy podajnik na papier mieści do 250 arkuszy, natomiast ręczny do 100. Użytkownik ma możliwość dopasowania dodatkowego podajnika mieszczącego do 500 arkuszy papieru

Nowe rozwiązania Konica Minolta zostały wyposażone w polimeryzowany, przyjazny dla środowiska toner Simitri HD. Już jego produkcja generuje znacznie mniejszą emisję CO2 niż w przypadku konwencjonalnego tonera proszkowego. Dodatkowo utrwalanie następuje w niższej temperaturze, więc używanie Simitri HD umożliwia zaoszczędzenie do 15% energii przy każdym wydruku. Natomiast w ramach programu Clean Planet Konica Minolta, który ma na celu ochronę cennych zasobów, zużyte pojemniki z tonerem są bezpłatnie poddawane recyklingowi przy użyciu nieszkodliwych dla środowiska i oszczędnych metod. Jednocześnie, dzięki niewielkim rozmiarom i jednorodnej budowie cząstek, toner Simitri HD gwarantuje szczegółowe i ostre odwzorowanie linii i czcionek. Wydruki wykonane w tej technologii charakteryzują się również trwałością i odpornością na rozmazywanie, a także minimalizują efekt tzw. łódkowatości.

Drukarki Konica Minolta magicolor 4750EN/DN zostały wyposażone w dodatkowe funkcje umożliwiające ekonomiczne drukowanie. Programowalny tryb hibernacji może automatycznie przełączać urządzenie w stan minimalnego poboru mocy. Dwa tryby oszczędzania energii obniżają pobór prądu. Tryb efektywny pozwala natomiast na obniżenie zużycia tonera do 50 proc. 

Obie drukarki współpracują z systemami Windows (2000, Server 2003, Server 2008, Vista, XP, 7), Macintosh (OSX 10.2.8, 10.3.9, 10.4, 10.5, 10.6), Linux (Redhat, SUSE) oraz Netware (4, 5, 6).Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto