A A A

Nowe emoji: mężczyzna w ciąży

30 stycznia 2022, 08:20
W systemie iOS 15.4 pojawi się m.in. ikonka przestawiająca fasolkę, topniejącą buźkę i… mężczyznę w ciąży.
Nowe emoji: mężczyzna w ciąży

Polityczna poprawność emotek

W kolejnej wersji systemu Apple'a pojawi się nowy zbiór emoji. Unicode Consortium, organizacja non-profit, która działa w podobny sposób jak ONZ, tyle że na rzecz utrzymania standardów systemów kodowania na komputerach, przygotowała siedem nowych u nieco zmodyfikowanych buziek: topniejącą, z ręką na ustach, zasłaniającą dłońmi oczy, salutującą, z przerywaną linią twarzy, ze skrzywionymi ustami i powstrzymującą łzy.

Od 2019 r. nowe ikonki prezentowane są w trzech wariantach płci: dla mężczyzny, kobiety i osoby bez płci. Najnowsza aktualizacja Apple'a podtrzymuje ten trend, dodając dwie grafiki przedstawiające osoby neutralne pod względem płci: osobę z koroną na głowie, osobę w ciąży, a także zupełnie nową emoji – mężczyznę w ciąży (sic!).

Wśród nowości znalazły się również wielorasowe uściski dłoni (aż 25 wersji) oraz grafiki przedstawiające fasolki, kwiat lotosu i koral.

fot. Emojipedia


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto