A A A

Nowe iPhony z USB typu C?

14 czerwca 2018, 14:30
Nowa generacja iPhone’ów, która zostanie zaprezentowana w przyszłym roku będzie wykorzystywała do działania złącze USB typu C. Tego typu plotki mają pochodzić bezpośrednio ze źródła dostaw amerykańskiego producenta.
Nowe iPhony z USB typu C?

Na ten moment Apple wykorzystuje do swoich produktów autorski port Lightning oraz specjalne okablowanie, a także odpowiednie przejściówki. Zmiana na USB typu C miałaby przełożyć się na większy komfort użytkowników, ale nie tylko. Wraz z przejściem na inny standard, smartfony Apple stałyby się bardziej uniwersalne.

Pierwotnie nowe iPhone'y przeznaczone na 2018 rok miały wykorzystywać port USB typu C, jednak amerykański gigant nie wyrobił się z terminami oraz napotkał inne problemy podczas produkcji.

Czy faktycznie Apple zdecyduje się na porzucenie złącza Lightning? Patrząc na ostatnią politykę firmy oraz nowe akcesoria i okablowanie, to mało prawdopodobne.

Amerykanie pokazali jednak już nie raz, że w ich przypadku wszystko się może zdarzyć.

Zdjęcie główne pochodzi ze źródła: ©123RF/PICSEL


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto