A A A

Nowe karty dźwiękowe Sound Blaster

9 września 2013, 13:35
Nowe karty dźwiękowe Sound Blaster

Firma Creative kontynuuje przedstawianie nowości produktowych. Kolejną premierą, która po raz pierwszy ujrzała światło dzienne podczas berlińskich targów IFA, są trzy nowe modele kart dźwiękowych: zewnętrzna Sound Blaster Omni Surround 5.1 oraz dwie wewnętrzne Sound Blaster Audigy Rx i Sound Blaster Audigy Fx.

Zewnętrzna karta Omni Surround 5.1 to najnowszy dodatek do rodziny kart Sound Blaster, z których od lat słynie marka Creative. Dzięki pakietowi profesjonalnych technologii SBX Pro Studio, Sound Blaster Omni Surround 5.1 pomaga w znaczny sposób polepszyć jakość i uwydatnić wszystkie szczegóły odtwarzanego dźwięku. To jednak nie jedyna jej funkcjonalność. Nowa karta dźwiękowa wyposażona została również we wzmacniacz słuchawkowy umożliwiający obsługę słuchawek o impedancji 600 omów.

Karta dźwiękowa Sound Blaster Omni Surround 5.1 oferuje nie tylko wysoką jakość odtwarzanych ścieżek audio – pozwala ona również na nagrywanie czystego dźwięku, co docenić mogą między innymi osoby nagrywające podcasty lub muzykę udostępnianą następnie na platformach takich jak YouTube czy Vimeo. W kartę wbudowany został podwójny mikrofon, zaś po nagraniu dźwięk oczyszczony zostaje przez urządzenie ze wszelkich zakłóceń, dzięki autorskim technologiom Creative CrystalVoice.

Nowa karta dźwiękowa Sound Blaster jest wyjątkowo przyjazna w obsłudze. Proces instalacji odbywa się automatycznie, natychmiast po połączeniu karty kablem USB z laptopem lub komputerem stacjonarnym. Urządzenie wyposażone zostało również w panel sterowania Sound Blaster Omni, który zapewnia użytkownikom dostęp do zaawansowanych technologii SBX Pro Studio i CrystalVoice – dzięki możliwości ich modyfikacji, każdy posiadacz karty z łatwością może określić ustawienia najlepiej dostosowane do jego potrzeb oraz rodzaju odtwarzanego i nagrywanego dźwięku.

Wśród nowości Creative pojawiły się również dwie wewnętrzne karty dźwiękowe – Audigy Rx i Audigy Fx, które umożliwiają przeistoczenie płaskiej ścieżki audio dostarczanej przez oryginalne komponenty komputera w bogaty dźwięk. Audigy Rx to zaawansowana wewnętrzna karta dźwiękowa 7.1 PCIe, zaś Audigy Fx to wewnętrzna karta 5.1 PCIe. Obydwie karty oferują wzmacniacze słuchawkowe o impedancji 600 omów, odstęp sygnału od szumu na poziomie 106dB oraz możliwość pełnego dostosowania ustawień do własnych potrzeb za pomocą paneli sterowania. Ponadto w kartę Sound Blaster Audigy Rx wbudowany został podwójny mikrofon pozwalający na jednoczesne nagrywanie dźwięku przez kilka osób.

Nowe karty dźwiękowe Creative Sound Blaster dostępne będą w sprzedaży w pierwszej połowie października 2013. Ich cena wyniesie:

Sound Blaster Omni Surround 5.1 – 329 PLN

Sound Blaster Audigy Rx – 289 PLN

Sound Blaster Audigy Fx – 169 PLN


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto