A A A

Nowe odtwarzacze 3D Blu-ray od Panasonica

21 lutego 2012, 10:20
Nowe odtwarzacze 3D Blu-ray od Panasonica

Panasonic poinformowało o wprowadzeniu do oferty pięciu nowych odtwarzaczy FULL HD 3D Blu-ray Disc - DMP-BBT01, DMP-BDT500, DMP-BDT320, DMP-BDT220 i DMP-BDT120, a także jednego odtwarzacza 2D Blu-ray Disc - DMP-BD77.

Urządzenia DMP-BBT01, DMP-BDT500, DMP-BDT320, DMP-BDT220 i DMP-BDT120 umożliwiają korzystanie z opartej na chmurze platformy telewizyjnej firmy Panasonic - VIERA Connect. Użytkownicy zyskują za jej pośrednictwem dostęp do programów sportowych, wideo na żądanie, gier oraz funkcji komunikacji. VIERA Connect pozwala łatwo łączyć się z serwisami Twitter, Facebook, YouTube i Skype oraz korzystać z systemu rozrywki domowej wspólnie z rodziną i przyjaciółmi.

Funkcja DLNA ułatwia udostępnianie i przeglądanie zdjęć cyfrowych, muzyki oraz wideo w sieci domowej. Użytkownicy mogą uzyskiwać dostęp do multimediów przechowywanych na centralnym serwerze niezależnie od tego, w jakim pomieszczeniu aktualnie się znajdują, a także przeglądać je i wyświetlać bez konieczności odczytywania danych z dysku przenośnego. Instalowana w odtwarzaczach DMP-BDT01, DMP-BDT500, DMP-BDT320 i DMP-BDT220 karta Wi-Fi pozwala oglądać materiały dostępne za pomocą funkcji VIERA Connect i BD-Live bez konieczności używania kabla LAN czy adaptera sieci WLAN.

Funkcjami wszystkich odtwarzaczy Blu-ray Disc (DMP-BBT01, DMP-BDT500, DMP-BDT320, DMP-BDT220 i DMP-BDT120) można sterować zdalnie za pomocą smartfonu - aby zmienić ustawienia, wystarczy dotknąć ekranu dotykowego lub przejechać po nim palcem. Opcja wprowadzania tekstu za pomocą klawiatury smartfonu ułatwia wyszukiwanie materiałów oraz informacji o filmach. Dołączane do modeli DMP-BBT01, DMP-BDT500 i DMP-BDT320 piloty zdalnego sterowania są wyposażone w touchpad i również umożliwiają modyfikowanie ustawień jednym pociągnięciem palca.

Zainstalowany w odtwarzaczu DMP-BDT320 czujnik Smart Eco minimalizuje zużycie energii. Po wykryciu ruchu użytkownika urządzenie przechodzi do trybu szybkiego rozpoczęcia pracy, co ułatwia szybkie włączanie odtwarzania i oszczędzanie energii. Po zakończeniu oglądania filmu i wyjściu użytkownika z pokoju czujnik przełącza urządzenie do trybu czuwania, w którym zużycie energii jest ograniczone do zaledwie 0,1 W.

W odtwarzaczach DMP-BDT500, DMP-BDT320 i DMP-BDT220 zastosowano 32-bitowy przetwornik audio DAC o częstotliwości próbkowania 192 kHz.

Model DMP-BDT500 ma niezależne 32-bitowe przetworniki audio DAC o częstotliwości próbkowania 192 kHz umożliwiają uzyskanie efektu dźwięku przestrzennego w systemie 7.1. Niezwykle wytrzymałe i odporne na korozję, powlekane złotem styki dodatkowo zapewniają najwyższą jakość dźwięku.

Wprowadzane na rynek w 2012 roku odtwarzacze są zgodne z wieloma formatami, takimi jak bezstratny kodek audio FLAC (format dźwięku podobny do MP3, tyle że kompresowany bez utraty jakości).

Główne funkcje:

- Odtwarzanie w standardzie FULL HD 3D Blu-ray Disc,

- Technologia Adaptive Chroma Processing,

- Konwersja obrazu 2D na 3D na potrzeby funkcji VIERA Connect,

- System High Clarity Sound Plus, - System Digital Tube Sound,

- Opcja Pure Audio w wypadku korzystania ze złącza HDMI,

- Zgodność z formatem FLAC.

Komunikacja sieciowa:

- Funkcja VIERA Connect,

- Funkcja DLNA (DMP/DMR),

- Dostęp do dysku sieciowego,

- Odtwarzanie z zewnętrznego dysku twardego.

- Wbudowana karta Wi-Fi,

- Zdalne sterowanie za pomocą smartfonu,

- Pilot zdalnego sterowania z touchpadem,

- Tryb wielu użytkowników,

- Tapety.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto