A A A

Nowe odtwarzacze Blu-ray w ofercie Sony

12 kwietnia 2011, 10:19
Nowe odtwarzacze Blu-ray w ofercie Sony

Sony przygotowało trzy nowe, 2.1 kanałowe zestawy kina domowego z odtwarzaczem Blu-ray: BDV-EF200, BDV-L600 i BDV-L800.

Dzięki technologii BRAVIA Internet Video, nowe zestawy umożliwiają odtwarzanie filmów prosto z Internetu. Technologia S-Force PRO pozwala na reprodukcję wirtualnego dźwięku przestrzennego 3D i usuwa z widoku brzydkie przewody, a technologia IP Noise Reduction zapewnia niezwykłą ostrość obrazu przy oglądaniu materiałów z Internetu.

Dwa porty HDMI umożliwiają łatwe podłączanie innych urządzeń HD, takich jak przystawki STB i konsole do gier. Posiadacze iPodów i telefonów iPhone mają do dyspozycji dok na swoje urządzenia i mogą z nich bez przeszkód odtwarzać muzykę i filmy. Co więcej, użytkownicy iPodów touch, telefonów iPhone i smartfonów z systemem Android mają możliwość zdalnego sterowania odtwarzaczem.

Modele BDV-L600 i BDV-L800M są wyjątkowo uniwersalne w instalacji, bowiem wchodzący w ich skład odtwarzacz można ustawić poziomo, pionowo, a także zawiesić na ścianie. Zestaw BDV-L800 jest ponadto wyposażony w sieć bezprzewodową Wi-Fi oraz głośniki o kącie emisji 270 stopni.

Odtwarzacz Blu-ray Disc BDP-S780 wyposażono w funkcję konwersji obrazu 2D na 3D. Z kolei technologia „IP Content Noise Reduction Pro” optymalizuje obrazy o niższej jakości i zapewnia doskonałe warunki oglądania filmów z Internetu, w których normalnie byłoby wyraźnie widać skutki kompresji. Co więcej, technologia Super Bit Mapping Video sprawia, że obraz wyróżnia się czystością, żywymi kolorami i naturalnym wyglądem zarówno przy odtwarzaniu z płyt Blu-ray i DVD, jak i oglądaniu filmów z Internetu o niższej rozdzielczości.

Wyposażony w sieć bezprzewodową odtwarzacz BDP-S780 ułatwi też utrzymanie kontaktu z przyjaciółmi i bliskimi. Nowy model pozwala bowiem na prowadzenie z domowego salonu darmowych rozmów i wideopołączeń przez Skype, na dużym ekranie Full HD. Aplikacja Media Remote przyda się z kolei tym, którzy lubią surfować po sieci lub używać swojego smartfonu do sterowania odtwarzaczem.

W tym roku firma Sony wprowadza na rynek swój pierwszy przenośny odtwarzacz Blu-ray Disc: BDP-SX1. Będzie on rozwiązaniem dla osób, które stale są w ruchu, ale mimo to chcą korzystać ze swej kolekcji nagrań Blu-ray.

Dla zapewnienia czystego obrazu odtwarzacz BDP-SX1 został wyposażony w 10,1-calowy (26 cm) obrotowy wyświetlacz LCD o dużej rozdzielczości. Wbudowany port USB zapewnia łatwy dostęp do nagrań z różnych urządzeń przenośnych, a wewnętrzny akumulator wystarczy po jednym naładowaniu nawet na 5 godzin odtwarzania.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto