A A A

Nowe trójwymiarowe plazmy Panasonica

8 września 2010, 11:48
Nowe trójwymiarowe plazmy Panasonica

Polski oddział firmy Panasonic wprowadza do sprzedaży dwa nowe telewizory 3D z topowej serii VT20.

Od dziś nowe plazmy Panasonic VIERA TX-P42VT20E i TX-P46VT20E pozwolą cieszyć się trójwymiarowym obrazem na ekranach o przekątnej 42 i 46 cali. Dodatkowo telewizory serii VT20 zostały wyposażone w platformę multimedialną VIERA Cast, która zapewnia bezprzewodowy dostęp do wybranych treści internetowych – w tym ipla – najpopularniejszej polskiej aplikacji VOD.

Telewizory TX-P42VT20E i TX-P46VT20E bazują na technologii NeoPDP Full HD 3D opracowanej przez firmę Panasonic. Zapewnia ona optymalne parametry wyświetlania obrazu, takie jak częstotliwość odświeżania (600 Hz) oraz czas reakcji panelu (0,001 msek). Seria telewizorów Panasonic VT20 została wyposażona w systemy High-Speed 3D Drive oraz odświeżanie subpolowe 600 Hz, których współpraca zapewnia skrócenie czasu osiągania szczytowej jasności panelu i pozwala na wyświetlanie naturalnych, intensywnych, jasnych i ostrych obrazów 3D.

Obok systemów poprawiających jakość wyświetlanego obrazu 3D, dwa nowe telewizory serii VT posiadają szereg funkcji oraz technologii, które zwiększają komfort domowej rozrywki. Obydwa modele dysponują aplikacją VIERA Cast, która po podłączeniu telewizorów do internetu umożliwia oglądanie wybranych treści internetowych. Użytkownicy telewizorów z platformą multimedialną VIERA Cast mogą korzystać m.in. z ipla – największej bazy treści telewizyjnych w polskim Internecie. Ipla jest pierwszym polskim partnerem aplikacji Viera Cast. W jej ofercie znajduje się szereg kultowych seriali emitowanych przez telewizję Polsat, transmisje najlepszych wydarzeń sportowych, w tym między innymi: rozgrywki Ligi Mistrzów UEFA, Ligi Europejskiej UEFA, występy reprezentacji Polski w siatkówce oraz piłce ręcznej, Polską Ligę Siatkówki, relacje z gali KSW, a także programy hobbystyczne i retransmisje wydarzeń muzycznych tj. festiwal Top Trendy. Bogaty wybór polskich materiałów VOD jest dostępny bezpłatnie. Poza tym użytkownicy VIERA Cast mogę korzystać z innych popularnych serwisów np. YouTube, Google Picasa czy Eurosport.

Viera Cast dodatkowo daje możliwość komunikowania się z bliskimi i znajomymi przez Twitter i Skype. Po zamontowaniu dedykowanej kamery internetowej HD Panasonic użytkownicy mogą prowadzić rozmowy sprzed telewizora przez komunikator w jakości przekazywanego obrazu nieosiągalnej dla standardowych kamer dla urządzeń PC.

Nowe telewizory serii VT mają możliwość podłączenia, dzięki modułowi DLNA, komputerów osobistych. Użytkownicy mogą zatem wyświetlać na ekranie telewizora, obok contentu Viera Cast, treści zgromadzone w pamięci swojego komputera takie jak wideo, muzyka, czy zdjęcia.

Do obydwu modeli użytkownicy dostają dwie pary specjalnych okularów migawkowych. Pozwalają one doświadczyć w pełni zalet technologii 3D w najwyższej jakości, bez efektu rozmycia obrazu. Okulary systemu Full HD 3D pracują w częstotliwości 120Hz i pozwalają na odbieranie obrazów w rozdzielczości 1920x1080, które wyświetlane są dla każdego oka oddzielnie. Wysyłany do okularów sygnał podczerwieni kontroluje czas otwarcia i zamknięcia migawki okularów, dzięki czemu odbierany obraz posiada zamierzoną jakość.

Dodatkową rekomendacją dla przyszłych użytkowników nowych telewizorów serii VT20 jest przyznany im certyfikat THX, który został opracowany przez George’a Lucasa na potrzeby wyposażenia profesjonalnych sal kinowych i jest zapewnieniem najwyższej jakości obrazu i dźwięku odbiornika.

Ceny sugerowane brutto nowych modeli wynoszą odpowiednio:

TX-P46VT20E - 8699 PLN
TX-P42VT20E - 7999 PLN


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto