A A A

Nowy Firefox na urządzenia Apple'a

4 listopada 2021, 15:00
Mozilla opublikowała kolejną, 94. wersję przeglądarki Firefox dla systemów iOS i macOS.
Nowy Firefox na urządzenia Apple'a

Uprościć interakcje

Według Mozilli nowe funkcje programu zaprojektowano w odpowiedzi na potrzebę szybkich interakcji online „stale przerywanych przez życie". W przeglądarce pojawiła się funkcja otwierania ostatniej aktywnej karty, dzięki czemu szybko wrócimy do niej po ponownym uruchomieniu programu. Łatwiej też będzie odnaleźć i otworzyć ostatnio zapisane zakładki.

Browser zapisze teraz ostatnie wyniki wyszukiwania oraz pogrupuje je według tematów. Uprości to powrót do wcześniejszych zapytań.

Firefox zamierza pomóc użytkownikom iOS-a w usuwaniu starszych zakładek. Funkcja, która ma temu służyć, pojawi się w najbliższych miesiącach. Zakładki wskazujące strony nieodwiedzane przez ostatnie 14 dni, da się przenieść w stan zawieszenia. Spowoduje to, że będą one zapisane, ale zostaną usunięte z głównego widoku.

Użytkownicy Maków otrzymają 18 nowych motywów Firefoksa z sześcioma sezonowymi kolorami. Przeglądarka pozwoli także skorzystać z mechanizmu oszczędzania energii w czasie oglądania filmów w serwisach YouTube i Twitch w trybie pełnoekranowym. Przełoży się to na zwiększenie żywotności baterii.

Nowy Firefoks oferuje również funkcję Site Isolation, której zadaniem jest ochrona użytkowników przed atakami typu side-channel (np. Spectre).

Przeglądarkę dla systemu iOS można pobrać z platformy App Store, a na Maki – z witryny Firefoksa.

fot. Mozilla


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto