A A A

Nowy MacBook Pro może mieć slot na karty SD

13 lipca 2021, 17:00
Pojawiły się interesujące przecieki na temat nowego MacBooka.
Nowy MacBook Pro może mieć slot na karty SD

Wielki powrót?

W internecie krążą interesujące doniesienia na temat zbliżającej się wielkimi krokami premiery odświeżonej wersji MacBooka Pro. Komputer, zgodnie z wcześniejszymi przeciekami, bazować będzie na procesorze M1X, stanowiącym wzmocnioną wersję układu M1. O wiele ciekawsze są jednak spekulacje dotyczące ewentualnego pojawienia się w obudowie slotu na karty SD w standardzie UHS-II.

Byłaby to znacząca zmiana – laptopy Apple'a raczej nie współpracują z kartami pamięci. W przypadku MacBooków gniazdo na karty SD zostało usunięte w 2015 roku. Standard UHS-II powinien zapewnić transfer danych z prędkością wynoszącą nawet 312 MB/s.

 

Drobna nieścisłość

Oprócz przywrócenia wsparcia kart pamięci ważną zmianą będzie podświetlany przycisk Touch ID, służący do weryfikacji tożsamości użytkownika. Pojawiły się też pogłoski, że nowe MacBooki Pro będą mieć maksymalnie 32 GB pamięci RAM. To dwa razy więcej niż w urządzeniach obecnej generacji, ale wcześniej dało się słyszeć o 64 GB pamięci. Obecne doniesienia warto więc traktować z lekkim dystansem.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto