A A A

Nowy Microsoft Imagine Cup na nową dekadę

12 września 2012, 12:27
Nowy Microsoft Imagine Cup na nową dekadę

Ruszyła rejestracja do Microsoft Imagine Cup 2013 - największego na świecie konkursu technologicznego dla studentów powyżej 16 roku życia. W puli nagród nowej odsłony znalazło się blisko milion złotych.

Jest to już 11. edycja konkursu, który inspiruje młodzież, rozwija kreatywność i promuje innowacje. Z okazji rozpoczęcia kolejnej dekady Imagine Cup, Microsoft odświeżył formułę wprowadzając nowe kategorie konkursowe - Projekty Społeczne (World Citizenship), Gry (Games) oraz Innowacje (Innovation). Znacząco wzrosła także wartość puli nagród, która wynosi w tym roku 300 000 USD, czyli ponad dwa razy więcej niż w poprzedniej edycji.

W ciągu 10 lat trwania konkursu w zawodach wzięło udział ponad 1,65 miliona studentów z całego świata, którzy zgłaszali projekty gier i aplikacji pomagających zmagać się z najtrudniejszymi problemami społecznymi na naszej planecie. Konkurs cieszył się także dużą popularnością wśród studentów z Polski, którzy uczestniczą w nim od 2005 roku i mogą pochwalić się wspaniałymi sukcesami. W zakończonej w tym roku jubileuszowej 10 edycji na finał do Sydney pojechały aż 3 zespoły z Polski, a na podium stanęły drużyny z Gdańska i Poznania zajmując odpowiednio drugie i trzecie miejsce w poszczególnych kategoriach. Wcześniej Polacy aż 19 razy stawali na podium, zdobywając 7 pierwszych miejsc, 7 drugich i 5 trzecich.

- Polska reprezentacja tradycyjnie jest bardzo mocna w Imagine Cup, czego najlepszym dowodem są znakomite wyniki we wszystkich edycjach począwszy od 2005 roku, kiedy polscy studenci wystartowali po raz pierwszy - mówi Dariusz Piotrowski dyrektor działu Developer & Platform Group.

Microsoft przygotował najnowszą odsłonę Imagine Cup uwzględniając najchętniej podejmowane przez uczestników tematy projektów w 10-letniej historii konkursu - zaangażowanie społeczne oraz gaming - jednocześnie podkreślając wagę innowacji i przedsiębiorczości. W związku z tym stworzone zostały nowe kategorie, w których uczestnicy będą mogli rejestrować zgłoszenia:

Projekty Społeczne/World Citizenship

- kategoria w której nagrodzone zostaną, zaprojektowane w oparciu o platformy Microsoft, aplikacje z największym potencjałem zaangażowania społecznego. Projekty w tej kategorii mogą np. stanowić odpowiedź na problemy związane z edukacją, opieką zdrowotną lub innymi szczególnie istotnymi kwestiami dla społeczeństw całego świata.

Gry/Games

- w której nagrodzone zostaną najbardziej angażujące i atrakcyjne gry zbudowane w oparciu o platformy Microsoft (Windows 8, Windows Phone, Kinect dla Windows Software Development Kit oraz Xbox Indie Games).

Innowacje/Innovation

-tutaj nagrodzone zostaną aplikacje, które swoją oryginalnością zrewolucjonizują codzienne życie - mogą to być nowatorskie zastosowania sieci społecznościowych, innowacyjne rozwiązania ułatwiające funkcjonowanie w sieci, nowe zastosowania wykorzystujące usługi geolokalizacyjne i GPS czy też jakiekolwiek inne rozwiązania skonstruowane w oparciu o narzędzia i technologie Microsoft.

Dodatkowo studenci mogą rejestrować się do udziału w tak zwanych wyzwaniach (Challanges) online koncentrujących się na konkretnych technologiach i platformach takich jak Windows 8, Windows Azure oraz Windows Phone.

Polscy studenci, sędziowie oraz opiekunowie Microsoft - zdjęcie z tegorocznego finału w Sydney

Microsoft Imagine Cup 2013 trwa cały rok i jest otwarty dla uczestników z całego świata. Finał 11. edycji konkursu odbędzie się w Petersburgu w dniach 8-11 lipca 2013. Finaliści z całego świata będą mogli dodatkowo ubiegać się o granty Microsoft Imagine Cup w ramach zaplanowanej na 3 lata inwestycji Microsoft o wartości 3 milionów dolarów, której celem jest pomoc studentom w realizacji ich pomysłów.

Udział w konkursie to szansa na spełnienie marzeń, wsparcie w realizacji swojej pasji oraz zmianę innowacyjnych pomysłów we w pełni funkcjonalne i opłacalne przedsięwzięcia. Dla wielu uczestników jest to kluczowy krok na drodze do przyszłego sukcesu i założenia własnej działalności.

- Gdyby nie udział w Imagine Cup, nigdy nie zdobylibyśmy doświadczenia, które nauczyło nas jak z sukcesem zrealizować aplikację" - powiedziała Sally Buberman z zespołu Wormhole IT, która w 2007 znalazła się w finale konkursu, a w 2012 zasiadała w jego jury. - To więcej niż konkurs, mieliśmy bowiem szansę, aby przedstawić naszą aplikację i nauczyć się w jaki sposób możemy zarabiać na naszych pomysłach - dodała. Obecnie Wormhole IT, które oferuje usługi konferencji online oraz platformy wykorzystywane do edukacji i komunikacji w regionach rozwijających się i borykających z trudnościami ze względu na problemy z łącznością, posiada oddziały w Stanach Zjednoczonych i Argentynie.

Strona rejestracji Imagine Cup 2013


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto