A A A

Nowy Razer Blade - ultracienki laptop dla graczy

3 września 2012, 16:26
Nowy Razer Blade - ultracienki laptop dla graczy

Firma Razer przedstawia nowego Blade’a – jeszcze lepszego laptopa dla graczy, wypełnionego nowościami i zamkniętego w ultra-przenośnej obudowie.

Pierwsza wersja tego urządzenia wprowadziła ogromne zamieszanie na rynku urządzeń przenośnych do grania. Odznaczała się niespotykaną wydajnością i mocą, zachowując jednocześnie wyjątkową smukłość i wszystkie walory urządzenie przenośnego. Nowa edycja Razer Blade jest dostępna w zamówieniach przedpremierowych od 2 września w cenie 2,499 dol. Wysyłka do klientów z Ameryki Północnej rozpocznie się już 30 września 2012.

System chłodzący w nowym Razer Blade został całkowicie przeprojektowany i od teraz składa się z tworzonych na zamówienie części - jeszcze większych wiatraków i specjalnych kanałów termicznych, pozwalających na lepszy przepływ powietrza wokół kluczowych komponentów. Taka konstrukcja, sprawia, że nowy system chłodzenia to jedno z najbardziej innowacyjnych rozwiązań dostępnych na rynku.

Nowy Razer Blade ma tylko 2,2cm grubości, co stanowi połowę tego, co oferują tradycyjne laptopy o porównywalnej mocy. Dzięki ultra-cienkiemu zasilaczowi, cały laptop waży niecałe 3,17 kg, czyli o połowę mniej od pozostałych laptopów przeznaczonych do gier. Urządzenie Razera posiada tę samą moc, co najpotężniejsze laptopy na rynku i jednocześnie jest mniejsze i bardziej poręczne.

Na uwagę zasługuje wświetlacz HD o przekątnej 17,3 cala. Zainstalowany w Razer Blade hybrydowy system dysków pozwoli na dostęp do danych aż do trzech razy szybciej, jednocześnie oferując dwa razy więcej dostępnego miejsca. Wśród istotnych dodatków znajdują się także cichsze wiatraki, zoptymalizowane głośniki oraz trzy porty USB 3.0, pozwalające na ładowanie sprzętów peryferyjnych nawet po wyłączeniu systemu.

Najbardziej innowacyjną cechą Razer Blade jest wielokrotnie nagradzany Switchblade User Interface (UI). Na cały system składa się zintegrowany wyświetlacz LCD będący także panelem dotykowym multi-touch oraz 10 dynamicznych klawiszy adaptacyjnych, dzięki którym wszystkie komendy czy funkcje będą dostępne na wyciągnięcie palców.

Interfejs Switchblade UI może się poszczycić bogatą i wciąż rosnącą ofertą wspieranych aplikacji, przeznaczonych specjalnie dla graczy i tworzonych zarówno przez inżynierów oprogramowania Razer, jak i samych przedstawicieli aktywnej społeczności. Programy pozwalają przeglądać sieć w poszukiwaniu poradników do gier, oglądać filmy, sprawdzać nowości w sieciach społecznościowych i korzystać z aplikacji pomagających w samej rozgrywce – wszystko to bez przerywania gry.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto