A A A

Nvidia Shield z Android TV już w polskich sklepach

21 czerwca 2016, 10:00
Nvidia poinformowała, że pierwsze urządzenie tej firmy przeznaczone do rozrywki w salonie, Nvidia Shield z systemem Android TV, od 20 czerwca 2016 roku jest dostępne na polskim rynku.
Nvidia Shield z Android TV już w polskich sklepach

Shield jest nawet 34 razy szybszy i ma znacznie więcej możliwości niż inne odtwarzacze mediów strumieniowych. Tak wysoka wydajność gwarantuje, że interfejs urządzenia Shield jest responsywny i płynny. To jedyna konsola, która jest w stanie przesyłać materiały w rozdzielczości Ultra HD 4K z prędkością 60 kl./s na ekran telewizora, a jednocześnie zapewnia dostęp do szerokiej gamy gier, w tym do usługi strumieniowania gier na żądanie GeForce NOW.

GeForce NOW: The New Way to Game

GeForce NOW to najbardziej rozbudowana usługa strumieniowania gier na świecie - jest jak Netflix dla gier. Użytkownicy usługi otrzymują nielimitowany dostęp do popularnych gier na komputery PC, w tym tytułów z serii Batman i Lego. Biblioteka usługi wciąż się rozrasta i liczy obecnie ponad 100 tytułów.

Subskrybenci usługi łączą się z potężnymi superkomputerami do gier firmy NVIDIA znajdującymi się w Europie Centralnej i Północnej, gdzie wybierają grę i maksymalnie w ciągu 30 sekund rozpoczynają rozgrywkę w rozdzielczości 1080p i z prędkością 60 kl./s. Koniec długiego czekania na pobranie gry z Internetu.

Usługa GeForce NOW jest bezpłatna przez pierwsze trzy miesiące użytkowania dla wszystkich posiadaczy urządzeń Shield. Po tym okresie abonament kosztuje jedynie 9,99 EUR miesięcznie. Usługę oficjalnie uruchomiono w Europie w dniu 1 października 2015 roku.

Urządzenie Shield jest wyjątkowo wszechstronne i oferuje między innymi następujące funkcje:

  • Pełna rozrywka w jednym urządzeniu: Shield sprawia, że rozrywka w salonie staje się prostsza, zapewniając dostęp do programów telewizyjnych, filmów, muzyki, gier i aplikacji.
  • Wszystko w jakości 4K: Shield potrafi wyświetlać ulubione seriale z serwisu Netflix oraz filmy z YouTube, Kodi, Plex oraz innych źródeł, w rozdzielczości Ultra HD 4K z prędkością 60 kl./s.
  • Niesamowite gry: Shield zapewnia dostęp do świetnych gier, w tym do nowych tytułów na urządzenia z systemem Android, takich jak „Metal Gear Rising: Revengenance"," Juru" czy „Borderlands The Pre-Sequel", a także potrafi strumieniować gry PC z usługi GeForce NOW lub lokalnego komputera za pomocą techniki GameStream, dostępnej tylko na urządzeniach Shield.
  • Najnowsze aplikacje i materiały: Shield obsługuje popularne aplikacje, takie jak Netflix, YouTube, OnetVOD, Kodi, Plex, Twitch, Mubi, Daily Motion, Crunchyroll, Vevo, RedBull TV, Ultraflix, czy UFC.
  • Wbudowane funkcje Chromecast i Google Voice: Urządzenie obsługuje funkcję szybkiego dostępu do materiałów za pomocą wyszukiwania i poleceń głosowych Google poprzez pilota lub kontroler Shield, a także umożliwia wyświetlanie aplikacji z urządzeń z systemem Android lub iOS na dużym ekranie telewizora.
  • Zawsze aktualne: Nvidia nieustannie usprawnia urządzenia SHIELD, publikując aktualizacje wewnętrznego oprogramowania pobierane przez Internet. Niedawno SHIELD otrzymał aktualizację do systemu Android 6.0 (Marshmallow), a wraz z nią możliwość dostosowywania ekranu głównego, obsługę większej liczby urządzeń pamięci masowej, szybsze funkcje wyszukiwania głosowego oraz wiele innych.

Sercem urządzenia Shield jest procesor mobilny Tegra X1 z 256-rdzeniowym procesorem graficznym Nvidia oraz 64-bitowym procesorem centralnym. To pierwsze urządzenie tego typu obsługujące nową generację wyświetlaczy Ultra HD (4K).

Ceny i dostępność

Shield (w wersji 16 GB) kosztuje 899 zł, natomiast wersja Shield Pro została wyceniona na 1299 zł. Cena opcjonalnego pilota Shield to 259 zł, podstawki - 149 zł, a dodatkowego kontrolera do gier Shield - 239 zł.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto