A A A

Obawy koncernów lotniczych przed 5G

22 grudnia 2021, 08:00
Przedstawiciele Boeinga i Airbusa chcą opóźnić wprowadzenie usług 5G na pokładach samolotów w USA.
Obawy koncernów lotniczych przed 5G

Zabiegają o kolejne odroczenie

We wspólnym liście do amerykańskiego sekretarza ds. transportu, Pete'a Buttigiega, dyrektorzy generalni Boeinga – Dave Calhoun – i Airbusa – Jeffrey Knittel – proszą o odroczenie terminu wdrożenia usług 5G ze względu na obawy dotyczące ewentualnego zakłócenia pracy elektroniki pokładowej. Usługi piątej generacji w tzw. paśmie C miały zostać uruchomione 5 stycznia.

„Zakłócenia generowane przez systemy 5G mogą niekorzystnie wpłynąć na bezpieczną eksploatację samolotów i negatywnie oddziaływać na przemysł lotniczy" – napisano w liście.

AT&T i Verizon już raz (w listopadzie) opóźniły komercyjne uruchomienie usługi 5G i przyjęły środki ostrożności w celu ograniczenia zakłóceń. W rezultacie CTIA – stowarzyszenie przedstawicieli amerykańskiej branży łączności bezprzewodowej – oskarżyło koncerny lotnicze o sianie paniki.

Głos zabrało również Stowarzyszenie Pilotów Linii Lotniczych, które poinformowało, że władze odpowiedzialne za lotnictwo i komunikację doprowadziły do sytuacji patowej. „To duży problem dla pasażerów, spedytorów i amerykańskiej gospodarki" – czytamy w oświadczeniu stowarzyszenia.

fot. tommyolosn – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto