A A A

Obudowa do peceta, która imituje najnowszy projekt Apple’a

16 października 2019, 11:15
Dune Pro to obudowa inspirowaną dość kontrowersyjną stylistyką Maca Pro.
Obudowa do peceta, która imituje najnowszy projekt Apple’a

W poniedziałek (21 października) na Kickstarterze uruchomiona zostanie zbiórka na realizację projektu obudowy, która na pierwszy rzut oka wygląda jak nowy komputer Apple Mac Pro. Jabłuszkowy twór wzbudził wśród konsumentów spore kontrowersje ze względu na podobieństwo do… tarki. Rozmieszczone na obudowie otwory wentylacyjne wraz z nierdzewnym panelem dają takie właśnie wrażenie. Pracowników Dune Case zainspirowała jednak ta stylistyka i postanowili wykonać analogiczną obudowę dla pecetów. Wymiary podobnej do Maca obudowy są takie same jak pierwowzoru (218×450×529 mm).

Dune Pro i Mac Pro różnią się przede wszystkim – poza oczywistą nieobecnością symbolu nadgryzionego jabłuszka – brakiem przesuwnej części obudowy, dzięki której użytkownicy Maca mogą swobodnie dostać się do „wnętrzności” komputera, oraz inną liczbą komponentów możliwych do umieszczenia w obudowie. W Dune Pro zmieścić będzie można coolery CPU o wysokości maks. 160 mm, z przodu zainstalować trzy wentylatory o średnicy 120 mm (lub dwa 140 mm) lub chłodnicę 280/360 mm, z tyłu zaś przewidziano miejsce na dwa wentylatory 80 mm. W środku pomieści się konfiguracja wykorzystująca nawet płytę główną formatu EEB (305×330 mm). Dokładną specyfikację obudowy proponowanej przez Dune Case znajdziemy na stronie firmy.

Poza tym kluczowym rozróżnikiem będzie też oczywiście cena.

fot. Dune Case

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto