A A A

Oszuści wykorzystują Euro 2016 – uwaga na fałszywe bilety!

10 czerwca 2016, 14:30
Na kilka godzin przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, cyberprzestępcy próbują zarobić na kibicach, pragnących zobaczyć swoją drużynę na żywo w akcji. Eksperci z firmy ESET ostrzegają, że kupowanie teraz w sieci biletów na mecz może skończyć się… utratą pieniędzy.
Oszuści wykorzystują Euro 2016 – uwaga na fałszywe bilety!

Cyberprzestępcy próbują wykorzystać popularność zbliżających się rozgrywek piłkarskich i fakt rozpaczliwego poszukiwania biletów przez najzagorzalszych w ostatniej chwili, by jak zawsze zarobić na tym realne pieniądze. W tym celu w Internecie tworzą fałszywe strony WWW, oferujące bilety na zbliżające się mecze, w wyjątkowo wysokich cenach, - sięgających nawet 3500 euro. Jak mówi Kamil Sadkowski, analityk zagrożeń z firmy ESET, aby uwiarygodnić swoje fałszywe strony, cyberprzestępcy korzystają z oficjalnych logotypów tegorocznych mistrzostw. Dodatkowo na fałszywych stronach oszuści informują, że oferowane bilety zdobyli w loterii organizatora, zrealizowanej nie tak dawno temu Ta informacja powinna wzbudzić podejrzenie internautów - ostatnia oficjalna loteria została zakończona w marcu bieżącego roku. Dla fanów piłki jest jednak dobra wiadomość - prawdziwe bilety można jeszcze kupić na oficjalnej stronie organizatora w cenach od 25 do 895 euro.

Eksperci z firmy ESET radzą jak rozpoznać fałszywe strony oferujące bilety na mistrzostwa:

1. Serwis WWW oferuje niewiarygodnie dużą liczbę biletów.

2. Trudno określić jej właściciela - na stronie brakuje danych kontaktowych.

3. Dostępną metodą płatności jest wyłącznie przelew bankowy. Nie można zapłacić za pomocą karty kredytowej lub debetowej.

Zdjęcie główne pochodzi ze źródła: ©123RF/PICSEL


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto