A A A

PC Health Check wciskany na siłę

27 października 2021, 08:00
Instalacja aplikacji sprawdzającej zgodność komputera z systemem Windows 11 będzie obowiązkowa, ale program da się samodzielnie usunąć.
PC Health Check wciskany na siłę

Chcesz czy nie, ale będzie

Zapowiedziana przez Microsoft poprawka KB5005463 do systemu Windows 10 zawiera aplikację PC Health Check. Zostanie ona niebawem automatycznie zainstalowana na wszystkich komputerach z „dziesiątką” (w wersji 2004 lub nowszej). Co interesujące, program nie pojawi się na maszynach  systemem oznaczonym numerem „11".

PC Health Check początkowo służył do sprawdzania, czy komputer speełnia wymagania systemu Windows 11. Po aktualizacji program by w stanie poinformować, które podzespoły maszyny nie sprostają nowemu systemowi; aplikacja potrafiła się niestety także mylić – przykładowo, czasami uznawała archaiczne procesory za zgodne z Windowsem 11.

Obecna wersja PC Health Check ma nie tylko sprawdzać zgodność komputera z Windowsem 11, ale również podać użytkownikowi ogólne informacje na jego temat (takie jak ilość wykorzystanej pamięci) albo ułatwić wykonywanie pewnych zadań – na przykład sporządzanie kopii zapasowej albo określanie, które aplikacje powinny być uruchamiane przy starcie systemu. Instalacja aplikacji jest przymusowa – da się go jednak usunąć korzystając z systemowego narzędzia Ustawienia.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto