A A A

PS 5 bez spersonalizowanej obudowy

4 listopada 2020, 07:40
Koncern Sony powstrzymał sprzedaż różnokolorowych paneli bocznych do nowej konsoli. Firma Customize My Plate musiała anulować wszystkie zamówienia.
PS 5 bez spersonalizowanej obudowy

Nie tylko biała

Do oficjalnej premiery PlayStation 5 pozostało już tylko kilka dni. Premiera w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Kanadzie, Meksyku, Australii, Nowej Zelandii oraz Korei Południowej zaplanowana jest na 12 listopada. W pozostałych regionach (w tym w Polsce) odbędzie się tydzień później. Konsola będzie miała bardzo nowoczesne wzornictwo. Zostanie jednak zaoferowana tylko w białej wersji kolorystycznej. Nie wszystkim fanom Sony się to podoba, dlatego z zainteresowaniem przyjęto informację o rozpoczęciu przedsprzedaży paneli bocznych w różnych kolorach (srebrnym, wiśniowym, czarnym, niebieskim i moro). Ofertę przygotowała firma PlateStation. Zestaw paneli kosztował 40 dolarów.

 

Panele nie trafią do kupujących

W międzyczasie firma (pod wpływem ostrzeżeń ze strony prawników Sony) zmieniła nazwę na Customize My Plates. W ostateczności okazało się jednak, że nie tylko nazwa jest własnością intelektualną Sony, ale również panele boczne konsoli. Firma została zatem zmuszona do anulowania wszystkich zamówień. Sprzedaż lub dystrybucja paneli do PS 5 skończyłaby się skierowaniem sprawy do sądu. Customize My Plates kontynuuje jednak pomysł personalizacji konsoli. Teraz w ofercie ma naklejki na obudowę.

Przedstawiciele Sony na razie nie wydali oficjalnego komunikatu na temat tego, czy koncern będzie we własnym zakresie produkował wymienne obudowy.

fot. Customize My Plates


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto