A A A

PayPal: handel kryptowalutam w Wielkiej Brytanii

24 sierpnia 2021, 08:00
Operator systemu płatności od bieżącego tygodnia pozwoli klientom w Wielkiej Brytanii kupować, sprzedawać i przechowywać kryptowaluty.
PayPal: handel kryptowalutam w Wielkiej Brytanii

Patrząc w przyszłość

Mający ponad 403 miliony aktywnych kont na całym świecie PayPal jest jedną z największych firm, które pozwalają klientom posługiwać się kryptowalutami.

Podjęta decyzja jest pierwszym rozszerzeniem kryptowalutowych usług PayPala poza Stany Zjednoczone (gdzie ruszyła ona na początku roku). Może to zachęcić inne wielki firmy z branży finansowej do obsługiwania nowej klasy aktywów.

„Zobowiązujemy się współpracować z organami regulacyjnymi w Wielkiej Brytanii i na całym świecie, aby znacząco przyczynić się do kształtowania roli jaką waluty cyfrowe będą odgrywać w przyszłości globalnych finansów i handlu" – oświadczył Jose Fernandez da Ponte, wiceprezes i dyrektor generalny ds. technologii blockchain, kryptowalut i walut cyfrowych w PayPalu.

Klienci będą mogli kupować waluty ether, litecoin i bitcoin za pośrednictwem portfeli PayPal online lub korzystając z aplikacji mobilnej.

W Wielkiej Brytanii usługa PayPal będzie konkurować z uznanymi giełdami kryptowalut, takimi jak Coinbase Global, a także z firmami fintech, takimi jak Revolut.

fot. Paypal


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto