A A A

Pięć zestawów głośnikowych od Zalmana

28 września 2012, 09:19
Pięć zestawów głośnikowych od Zalmana

W ofercie firmy Zalman pojawiła się seria pięciu zróżnicowanych zestawów głośnikowych. Wśród poszczególnych modeli znalazły się zestawy 2.1, 2.0, a także głośniczek do telefonów oraz odtwarzaczy MP3.

Zalman ZM-S100

Model ZM-S100 to niewielkie głośniki przypominające sześciany (najdłuższy bok ma tylko 75 mm) przeznaczone przede wszystkim dla użytkowników laptopów. Z uwagi na małe rozmiary można je łatwo przenosić, a tym samym używać w dowolnym miejscu do słuchania ulubionej muzyki ze smartfona czy tabletu. Głośniki wykonano z wytrzymałego plastiku w kolorze Piano Black. Do ich zasilenia wystarczy port USB. Na tylnej ściance głośnika umieszczono płaskie pokrętło do regulacji głośności oraz złącze minijack (3,5 mm).

Zalman ZM-S200

Zestaw ZM-S200 wykonany z płyt MDF jest podobnie jak poprzednik zasilany jedynie z portu USB. Satelity zestawu mają po 3 W mocy, a subwoofer 6 W RMS. Zastosowane membrany mają w przypadku satelit 2 cale (membrany owalne), natomiast w przypadku głośnika niskotonowego – 3 cale. Moc subwoofera z otworem Bass Reflex można regulować za pomocą pokrętła umieszczonego z tyłu jego obudowy.

Zalman ZM-S300

ZM-S300 to podobnie jak model ZM-S100 - zestaw stereo, ale o mocy pięć razy większej (2 x 10 W RMS) i wyposażony w dodatkowe głośniki przetwarzające tylko wysokie tony (tweetery). Z przodu obudów umieszczono wyjście słuchawkowe, a także pokrętło do regulowania głośności oraz pokrętło do ustawiania ilości niskich tonów. 3-calowe głośniki średnio-niskotonowe zapewniają bardziej wyrównane pasmo niż zestawy 2.1. To zestaw odpowiedni dla osób słuchających gatunków muzycznych, w których niskie tony nie dominują nad resztą pasm.

Zalman ZM-S400

Zalman ZM-S400 to aktualnie najmocniejszy zestaw w ofercie firmy. Model ten to głośniki typu 2.1 o łącznej mocy 22 W RMS. Obie satelity zestawu ZM-S400 wyposażono w dwa 2-calowe głośniki. Subwoofer to sporych rozmiarów skrzynka rezonansowa z płyt MDF z 4-calowym głośnikiem. Panel do regulacji głośności natężenia basu, a także wszystkie porty dźwiękowe umieszczono na bocznej ściance subwoofera.

Zalman ZM-S500

Ostatni model z serii S to ZM-S500 – miniaturowych rozmiarów wodoodporny głośnik skierowany do użytkowników, którzy przeważnie słuchają muzyki poza domem lub oglądają filmy na urządzeniach mobilnych, a jednocześnie nie lubią korzystać ze słuchawek. Głośnik ZM-S500 zasilany jest baterią, którą ładuje się z portu USB. Z urządzenia można korzystać bez źródła, wsuwając do portu micro SD nawet 8 GB kartę z plikami w formacie MP3 lub MP4. Głośnikiem można sterować za pomocą trzech umieszczonych na obudowie przycisków.

Wszystkie zestawy wyposażono w podkładki antypoślizgowe.

Sugerowana ceny detaliczne brutto głośników Zalmana z serii S wynoszą:

ZM-S100 – 29 zł

ZM-S200 – 59 zł

ZM-S300 – 99 zł

ZM-S400 – 149 zł

ZM-S500 – 109 zł


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto