A A A

Pierwsze urządzenie z Wi-Fi Direct

5 listopada 2010, 14:33
Pierwsze urządzenie z Wi-Fi Direct

Wi-Fi Alliance ogłosiło niedawno, że rozpoczął się proces certyfikacji nowej metody przesyłu danych – Wi-Fi Direct. Niedługo trzeba było czekać na informacje o pierwszych urządzeniach, w których pojawi się nowa usługa.

Wi-Fi Direct pojawi się po raz pierwszy w telefonie Samsunga – Galaxy S. Nie ma w tym jednak nic niezwykłego: Direct nie wymaga bowiem praktycznie żadnych zmian w urządzeniach po stronie sprzętowej. Zatem każdy telefon, który jest w miarę nowoczesny, powinien poradzić sobie z obsługą nowego protokołu (o ile producent zdecyduje się zaktualizować wykorzystywane przez siebie oprogramowanie). W świecie nowych technologii liczy się jednak również refleks – informacja o obsługiwaniu najnowszych standardów może być dobrym hasłem marketingowym.

Wi-Fi Direct to zupełnie nowa usługa, która ma stanowić konkurencję dla technologii Bluetooth. Urządzenia obsługujące Direct będą mogły swobodnie uczestniczyć w przesyłaniu danych pomiędzy urządzeniami znajdującymi się w jednej sieci. Wymogiem jest zabezpieczenie jej szyfrowaniem WPA2. Warto podkreślić, że Wi-Fi Direct zadziała również wtedy, gdy tylko jedno z posiadanych przez nas urządzeń obsługuje nowy standard.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto