A A A

Pierwszy 64-bitowy procesor z architekturą ARM

30 stycznia 2014, 07:00
Pierwszy 64-bitowy procesor z architekturą ARM
AMD ponadto ogłosiło wsparcie dla Open Compute Project i zaprezentowało bazującą na architekturze ARM płytę do mikro-serwerów zgodną z tym projektem.

Firma AMD dodała kolejną pozycję do swojej listy innowacji w dziedzinie technologii serwerowych. Firma zaprezentowała wszechstronną platformę rozwoju dla swojego pierwszego 64-bitowego procesora bazującego na architekturze ARM, który jest produkowany w 28-nanometrowym procesie technologicznym i jest jednocześnie pierwszym takim produktem od dostawcy rozwiązań serwerowych o tak ugruntowanej pozycji na rynku. AMD ponadto ogłosiło bliską dostępność procesorów AMD Opteron Serii A1100, które bazują na architekturze ARM, oraz platformy deweloperskiej wraz z płytą testową i pełnym pakietem oprogramowania. Poza tym AMD ogłosiło również, że wesprze Open Compute Project nowym projektem mikro-serwera wykorzystującym procesor AMD Opteron Serii A, jako częścią specyfikacji wspólnego złącza dla płyt głównych nazywanej „Group Hug”.

Procesor AMD Opteron Serii A o kodowej nazwie „Seattle” będzie dostępny w tym kwartale wraz z platformą deweloperską, która sprawi, że opracowywanie oprogramowania dla debiutującego procesora ARM będzie szybkie i łatwe. AMD współpracuje z liderami branżowymi, żeby zapewnić potężny ekosystem 64-bitowego oprogramowania dla projektów bazujących na architekturze ARM – od kompilatorów i symulatorów, przez systemy monitorujące i nadzorujące działanie, systemy operacyjne, aż po aplikacje – ażeby spełnić wymogi kluczowych obciążeń roboczych w środowiskach zorientowanych na obsługę serwisów internetowych i centrów przechowywania danych. Platforma deweloperska dla procesorów AMD Opteron Serii A będzie wsparta szerokim wachlarzem narzędzi i programów włączając w to środowisko uruchomieniowe UEFI oraz Linuksa w wersji Fedora Project, który jest rozwijaną przez społeczność dystrybucją sponsorowaną przez Red Hat.

Procesory AMD Opteron Serii A1100 to:

• 4 lub 8 rdzeni procesorów ARM Cortex-A57
• Do 4 MB współdzielonej pamięci L2 i 8 MB współdzielonej pamięci L3
• Konfigurowalne, podwójne kanały pamięci DDR3 i DDR4 z obsługą ECC do 1866 MT na sekundę
• Do 4 gniazd SODIMM, UDIMM lub RDIMM
• 8 linii PCI-Express 3 Generacji
• 8 portów Serial ATA 3
• 2 10-gigabitowe porty Ethernet
• Obsługa technologii ARM TrustZone dla zwiększonego bezpieczeństwa
• Koprocesory kryptograficzne i do kompresji danychTagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto