A A A

Pierwszy filtr USB – AudioQuest JitterBug

24 września 2015, 07:50
AudioQuest prezentuje swój pierwszy filtr USB: JitterBug, którego zadaniem jest redukcja szumów i zakłóceń, negatywnie wpływających na jakość sygnału muzycznego przesyłanego za pomocą portu USB.
Pierwszy filtr USB – AudioQuest JitterBug

JitterBug jest dwuobwodowym kondycjonerem liniowym - filtrem linii zasilania i danych portu USB. Zadaniem tego niewielkiego urządzenia o wielkości kciuka jest minimalizowanie szumu i zakłóceń, które wpływają na transmisję danych i linie zasilania portów USB, a także redukują w mierzalnym stopniu jitter i błędy transmisji, co z kolei prowadzi do poprawy dynamiki, barwy dźwięku i rozdzielczości.

JitterBug jest odpowiedzią na problemy dotykające wszystkie urządzenia komputerowe - laptopy, smartfony, dyski NAS, serwery mediów, itd. - które z natury generują znaczącą ilość zakłóceń i niepożądanych częstotliwości. To także remedium na wprowadzane przez komputery zakłócenia RFI oraz EMI, które przedostają się do torów sygnałowych. Powyższe szumy i interferencje oddziałują w negatywny sposób, zwiększając jitter i błędy transmisji, co z kolei prowadzi do zniekształceń objawiających się stosunkowo płaskim i irytującym dźwiękiem. W przypadku analogowego układu objawia się to pogorszeniem głębi sceny dźwiękowej, barwy dźwięku i rozdzielczości.

Podwójny obwód JitterBug w mierzalnym stopniu redukuje niepożądane szumy prądowe i częstotliwości. Dodatkowo urządzenie minimalizuje jitter i błędy transmisji, które w niektórych przypadkach są całkowicie eliminowane. Wszystko to prowadzi do lepszego brzmienia, objawiającego się czystym, bardziej przekonującym dźwiękiem, a tym samym lepszymi wrażeniami akustycznymi w przypadku dowolnego komputera, przetwornika C/A USB, odtwarzacza strumieniowego, samochodowego audio, a nawet smartfonu.

AudioQuest JitterBug już jest dostępny w sprzedaży. Poglądowa cena detaliczna urządzenia wynosi 229 zł.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto