A A A

Pierwszy na świecie komputer działający w sieci 5G

29 maja 2019, 14:30
Project Limitless to efekt kilkuletniej współpracy między firmami Lenovo i Qualcomm mającej na celu opracowanie komputerów PC nowej klasy, które łączą się z Internetem za pośrednictwem sieci 5G, są stale aktywne, stale połączone3 i oferują inteligentne, nowoczesne funkcje.
Pierwszy na świecie komputer działający w sieci 5G

Zaprezentowany na targach COMPUTEX ultramobilny laptop Lenovo jest pierwszym w historii modelem wyposażonym w modem Qualcomm Snapdragon X55 5G, który może się łączyć z superszybką siecią 5G. Przejście z sieci 3G na 4G LTE już odmieniło sposób korzystania ze smartfonów. Lenovo dostrzega też ogromny potencjał rozwojowy sieci 5G, która umożliwi bardziej inteligentne działanie nowoczesnych, szybszych i zawsze połączonych z siecią komputerów PC3, a także korzystanie z bardziej rozbudowanych funkcji łączności i udostępniania.

Snapdragon 8cx to najbardziej ekstremalna platforma firmy Snapdragon, zapewniająca mobilnym użytkownikom wciągającą rozrywkę, wielogigabitowy transfer, długi czas działania baterii, aplikacje klasy korporacyjnej i zaawansowane zabezpieczenia - nawet w urządzeniach tak smukłych jak laptopy. Project Limitless oferuje mobilnym użytkownikom pracującym wielozadaniowo i przedstawicielom pokolenia cyfrowego mobilność znaną ze smartfonów, ale bez hotspotów Wi-Fi, oraz znane z komputerów PC funkcje usprawniające pracę.

Technologia ta umożliwi na przykład tłumaczenie w czasie rzeczywistym rozmów między osobami używającymi języka angielskiego oraz mandaryńskiego i znajdujących się w różnych miejscach na świecie. Studenci szkoły filmowej mogą w czasie rzeczywistym współpracować online nad montażem wideo, a następnie błyskawicznie przesłać gotowy film. Ultramobilny laptop 5G2 Lenovo w połączeniu z platformą Snapdragon 8cx o ultraniskim poziomie opóźnień i ekstremalnej wydajności umożliwiają nie tylko takie zastosowania, ale i wiele innych.

Lenovo i Qualcomm będą nadal rewolucjonizować branżę PC dzięki urządzeniom Project Limitless, które pojawią się na początku roku 2020.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto