A A A

Pierwszy samochód z systemem operacyjnym Huawei

28 grudnia 2021, 08:00
W 2022 roku do sprzedaży trafi pojazd z systemem operacyjnym HarmonyOS.
Pierwszy samochód z systemem operacyjnym Huawei

Tańszy niż Tesla

Aito M5 to samochód, w którym po raz pierwszy zostanie zastosowany system Harmony OS dostarczany przez chiński koncern Huawei. Według prezesa grupy Huawei, Richarda Yu, będzie to pojazd napędzany energią elektryczną oraz benzyną.

Yu powiedział, że dostawy Aito M5 rozpoczną się około 20 lutego 2022 roku. Obiecał też, że pierwszy model z HarmonyOS-em będzie miał lepsze osiągi niż Tesla Model Y.

Ceny Aito M5 mają zaczynać się od 250 tys. juanów (z dotacją rządową). Jest to mniej o 30 tys. niż trzeba wydać na Teslę Model Y.

Przedstawiciele Huawei twierdzą, że nie zamierzają samodzielnie produkować pojazdów, ale współpracują z koncernami motoryzacyjnymi w dziedzinie projektowania systemów samochodowych, takich jak układy jazdy autonomicznej.

fot. HarmonyOS


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto