A A A

PlayBook opóźniony?

29 grudnia 2010, 13:42
PlayBook opóźniony?

Research In Motion może być zmuszone do opóźnienia premiery swojego pierwszego tabletu z systemem QNX – twierdzi Shaw Wu z Kaufman Brothers.

Analityk powołuje się na opinie, które usłyszał na temat baterii PlayBooka. Podobno produktowi RIM daleko w tej dziedzinie do konkurencji, u której urządzenia potrafią działać na jednym doładowaniu nawet 10 godzin. Wu twierdzi, że w związku z niską wydajnością baterii, kanadyjski producent terminali BlackBerry może zostać zmuszony do przedłużenia prac nad swoim najnowszym produktem nawet do maja 2011. Powodem szybkiego wyładowywania się baterii może być sposób w jaki napisano system, który działa na PlayBooku. QNX to rozwiązanie, od którego nie wymagano do tej pory oszczędności energii.

Wiele osób wróży PlayBookowi duży sukces rynkowy. Jednak zbyt długie odkładanie jego premiery może spowodować, że Research In Motion znów zostanie w tyle. 2011 rok będzie w branży IT okresem wielu premier tabletów i doszlifowywania technologii. Największym zagrożeniem dla kanadyjskiego producenta może być premiera iPada drugiej generacji, którego sercem według ostatnich plotek może być procesor z dwoma rdzeniami.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto