A A A

Playtronica: poznaj świat dźwięków

15 kwietnia 2020, 14:25
Dzięki temu gadżetowi można usłyszeć brzmienia przedmiotów, a nawet... wody.
Playtronica: poznaj świat dźwięków

Dotknij i słuchaj – korzystając z TouchMe.

Dźwiękowy gadżet TouchMe to sprzęt, który nie wymaga żadnej wiedzy muzycznej, za to oferuje bogaty świat brzmień. Urządzenie marki Playtronica to kontroler MIDI, który działa poprzez dotyk. Generowane dźwięki zależne są od tego, jakiej powierzchni aktualnie dotykamy kabelkiem. Od obszaru i intensywności nacisku zależą powstające nuty.

Brzmienie dźwięku wydobywającego się z urządzenia po przyłożeniu go do wybranej powierzchni można modyfikować. Zmianą podlegają skala muzyczna i bas. Dzięki temu zabiegowi można nagrywać sekwencje muzyczne, wykorzystując np. tylko kontroler i nasze ciało.

 

Dwa klipsy i setki godzin zabawy

TouchMe można podłączyć do wszystkiego, co przewodzi prąd. Nawet do wody. W zestawie znajdują się dwa specjalne klipsy pozwalające generować dźwięki z niemal każdego elementu. Chcesz usłyszeć, jak brzmi kiełbaska? Proszę bardzo. A może ciekawi cię, jakie melodie powstaną, kiedy przyłożysz klips do liści ulubionej roślinki? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby to sprawdzić.

Po podłączeniu TouchMe do komputera za pomocą kabelka USB i uruchomieniu oprogramowania w przeglądarce Chrome rozpoczyna się zabawa.

TouchMe pozwalaj tworzyć cuda. Na filmiku przykład zabawy z gadżetem:

fot. Playtronica


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto