A A A

Płonące płyty główne?

6 stycznia 2022, 11:00
ASUS wycofuje ze sprzedaży niektóre modele płyt głównych z powodu zagrożenia pożarem.
Płonące płyty główne?

Sprawdź numer płyty

Koncern ASUS, tajwański producent elektroniki, w tym płyt głównych do komputerów osobistych, przyznał że w niektórych płytach Z690 występuje usterka, która może spowodować zapalenie się elementów elektronicznych.

Pod koniec roku 2021 użytkownicy zasygnalizowali w internecie, że z komputerów z płytami Z690 wydobywa się woń spalenizny oraz dym. Niektórzy napisali, że w maszynach pojawiły się spalone części i było widać płomienie. Przy okazji wystąpienia tej usterki płyta może zasygnalizować błąd nr 53, który oznacza brak możliwości inicjalizacji pamięci.

Problem dotyczy płyt głównych ROG Maximus Z690 Hero wyprodukowanych w 2021 roku. Niektóre źródła podają, że prawdopodobną przyczyną awarii jest nieprawidłowy montaż jednego z elementów.

ASUS informuje: „Problem może dotyczyć jednostek wyprodukowanych w 2021 r., o numerze części 90MB18E0-MVAAY0 i numerach seryjnych rozpoczynających się od MA, MB lub MC".

fot. Asus


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto