A A A

Płyta główna ASUS H97-Pro Gamer

15 lipca 2014, 14:30
Płyta główna ATX zwiększająca możliwości graczy dzięki łączności M.2 oraz SATA Express, obsłudze sieci Intel Gigabit Ethernet, ekskluzywnej aplikacji ROG GameFirst II oraz technologiom dźwięku SupremeFX i Sonic Radar II – to właśnie nowa propozycja od firmy ASUS, czyli model H97-Pro Gamer.
Płyta główna ASUS H97-Pro Gamer

Szybka łączność sieciowa dla gier

Łączność sieciowa H97-PRO Gamer obsługiwana jest przez Intel Gigabit Ethernet. W połączeniu z procesorem Intel-a oferuje bardzo wysoką przepustowość protokołów TCP i UDP, zmniejszone zapotrzebowanie na moc obliczeniową i większą wydajność podczas gry. Korzystając z niezależnych narzędzi oceny łączności sieciowej, inżynierowie z firmy ASUS obliczyli, że Intel Gigabit Ethernet obsługuje pakiety danych UDP (bardzo ważne dla responsywności gier) dwukrotnie szybciej, niż inne technologie LAN dedykowane dla graczy.

W płycie znalazła się również technologia GameFirst II, która odpowiada za regulację ruchu sieciowego i zmniejszanie opóźnień poprzez nadawanie wyższego priorytetu danym związanym z grami. Przeprowadzone testy wykazały, że przy korzystaniu aplikacji latencja zostaje znacznie ograniczona - pingi są ośmiokrotnie mniejsze. Tryb EZ jest przeznaczony dla mniej zaawansowanych użytkowników i nie wymaga specjalistycznej wiedzy.

Szybsza pamięć masowa

Płyta H97-PRO Gamer posiada najszybszą łączność z pamięcią masową w postaci standardów SATA Express i M.2. Oba gniazda zapewniają transfer danych na poziomie 10Gbit/s na dwóch szynach PCI Express 2.0, które są przygotowane do obsługi dysków SSD nowej generacji. Gracze mogą sami wybrać metodę przyspieszenia rozgrywk i korzystać z dużo szybszego odczytu danych z dysku podczas gry.

Doskonały dźwięk w grach

Technologa SupremeFX zapewnia niemal całkowicie bezstratny dźwięk i stosunek sygnału do szumu (SNR) rzędu 115dB, który uwydatnia każdy jego szczegół. Zaawansowany chipset audio jest chroniony przed zakłóceniami elektromagnetycznymi (EMI) dzięki specjalnej osłonie zachowującej integralność sygnałów audio. Ekskluzywna "czerwona linia" odseparowuje komponenty audio SupremeFX od pozostałych części płyty głównej. To unikatowe połączenie skutecznie eliminuje interferencję analogową, zapewniając najwyższą jakość brzmienia. Kondensatory dźwiękowe ELNA® zapewniają cieplejsze, naturalne barwy.

SupremeFX posiada wbudowany wzmacniacz, który obsługuje najwyższej jakości 300 omowe słuchawki. Zapewnia jakość dźwięku dorównującą dedykowanej karcie dźwiękowej.

W modelu H97-Pro Gamer zostało zastosowane również rozwiązanie Sonic Radar II - ekskluzywna technologia, która wyświetla na ekranie nakładkę wskazującą dokładny kierunek, z którego dochodzą dźwięki z gry. W grach ułatwia odnajdywanie przeciwników i pozwala zyskać przewagę.

Niezwykła wytrzymałość

Wytrzymałe, najwyższej jakości komponenty ASUS Gamer's Guardian stanowią znakomitą ochronę. Składają się na nie:

  • Bezpieczniki - chronią porty i gniazda DRAM przed przepięciami,
  • wysokiej jakości, japońskie kondensatory 10K black-metallic - zapewniają bardzo dużą wytrzymałość na wysokie temperatury oraz dłuższą żywotność,
  • osłony ESD na portach USB, złączach audio i portach Ethernet (LAN) - sprawiają, że płyta jest aktywnie chroniona przed nagłymi wyładowaniami elektrostatycznymi (ESD) i oferuje znacznie większą żywotność,
  • moduł regulacji napięcia DIGI+ - zwiększa wydajność, osiągi oraz niezawodność,
  • nierdzewny, chromowany panel I/O - dostarcza trzykrotnie dłuższą żywotność, niż tradycyjne panele.

 

Dostępność i ceny

H97-Pro Gamer będzie dostępna w polskiej dystrybucji w drugiej połowie lipca 2014 r.

Dystrybutorzy: ABC Data, AB

Sugerowana cena detaliczna: 479 zł brutto

 


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
Sinister
13 sierpnia 2014, 23:53
cena pewnie będzie stopniowo spadać, co sprawi że ta płyta może być dobrym rozwiązaniem dla osób szukających czegoś na taki chipset (a to że nie ma zbyt wielu propozycji dla graczy w takim segmencie jeszcze bardziej może zachęcić do zakupu)
avatar
Toljusz
15 lipca 2014, 19:04
No ciekawe. Na ten chipset nie ma wielu rozwiązań dla graczy. Ciekawe rozwiązania dźwiękowe. Ciekawe jak się będzie kształtować cena za 2-3 miesiące.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto