A A A

Płyta główna ASUS Z97-PRO Gamer już w Polsce

25 listopada 2014, 12:00
Od premiery płyt głównych ASUS z chipsetem Intel Z97 minęło kilka miesięcy, jednak firma nie zwalnia tempa i wprowadza na rynek nowy, dobrze wyposażony model, z funkcjami dla graczy – Z97-PRO Gamer.
Płyta główna ASUS Z97-PRO Gamer już w Polsce

Szybka i płynna łączność sieciowa podczas gry

Kontroler LAN Intel Gigabit Ethernet bezpośrednio komunikuje się z procesorami Intel, osiągając wysoką przepustowość protokołów TCP i UDP oraz zmniejszając zapotrzebowanie na moc obliczeniową. Gry działają szybko i bez opóźnień. Do tego w Z97-PRO Gamer zastosowano LANGuard czyli wzmocniony port LAN RJ45. Wykorzystuje on zaawansowane technologie łączności i najwyższej klasy kondensatory, jak również odporne na przepięcia i zakłócenia elektrostatyczne komponenty (ESD Guards).

Do optymalizacji łączności sieciowej służy narzędzie Game First II. Nadaje ono priorytety wybranym pakietom danych, co w przypadku gier przekłada się na znacznie płynniejszą rozgrywkę. Użytkownicy mogą wybrać jeden z gotowych trybów, a nawigację ułatwia intuicyjny interfejs.

Najlepszy dźwięk w swojej klasie

Zaawansowany chipset audio jest chroniony przed zakłóceniami elektromagnetycznymi (EMI) dzięki specjalnej osłonie zachowującej integralność sygnałów audio. Charakterystyczna "czerwona linia" odseparowuje komponenty audio SupremeFX od pozostałych części płyty głównej. Rozwiązanie to skutecznie eliminuje interferencję analogową i dostarcza najwyższą jakość dźwięku. Z kolei kondensatory dźwiękowe ELNA odpowiadają za naturalne brzmienie.

SupremeFX posiada wbudowany wzmacniacz, który obsługuje najwyższej jakości, 300-omowe słuchawki i oferuje jakość dźwięku dorównującą oddzielnej karcie dźwiękowej.

Płyta Z97-PRO Gamer pozwala również skorzystać z aplikacji Sonic Radar II. Wyświetlanej na ekranie nakładki, która dokładnie wskazuje kierunek, z którego dochodzą dźwięki z gry (strzały, kroki etc.). Ułatwia ona graczom odnalezienie przeciwników i uzyskanie przewagi w grach FPS.

Szybsza pamięć masowa

Płyta Z97-PRO Gamer posiada najszybszą łączność z pamięcią masową w postaci standardów SATA Express i M.2. Pierwszy osiąga transfer danych z prędkością rzędu 10Gbit/s na dwóch szynach PCI Express 2.0 (PCIe 2.0) i szybki odczyt danych z dysku SSD podczas gry. Z kolei drugi - M.2, z dwiema natywnymi szynami PCI Express 2.0 przesyła dane z prędkością do 10Gbit/s.

Płyta Z97-PRO Gamer jest już dostępna w Polsce. Sugerowana cena detaliczna: 599 zł.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
Toljusz
15 grudnia 2014, 23:43
Dla graczy pod choinkę jak znalazł. Rozwiązania dla nich w dość przystępnej cenie jednak.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto