A A A

Płyta główna G1.Sniper 3

23 maja 2012, 10:15
Płyta główna G1.Sniper 3

Firma Gigabyte zaprezentowała dzisiaj nowego członka rodziny płyt głównych G1.Killer - model G1.Sniper 3.

Płyta obsługuje 22nm procesory Intel trzeciej generacji oraz procesory drugiej generacji dla podstawki procesorowej LGA 1155. Sniper 3 ma również 4 sloty pamięci DDR3 i obsłuży dwukanałowo do 32 GB. Konstrukcja natywnie wspiera PCI Express 3.0, USB 3.0 oraz SATA 3.

Konstrukcja została wyposażona w najnowocześniejsze rozwiązania zarówno autorskie Gigabyte jak i renomowanych partnerów. Na jej pokładzie znajdziemy m.in. kartę audio Creative Sound Core 3D, dwie karty sieciowe (m.in. Killer E2200) oraz komplet wyjść graficznych: HDMI, DVI, RGB oraz Display Port. Konstrukcja posiada także przydatny graczom wbudowany wzmacniacz słuchawkowy na przednim panelu dodatkowo wspomagany wysokiej jakości kondensatorami audio marki Nichicon.

Snipera 3 wyposażono również w 2 pełne złącza PCIEx16, zapewniające maksymalną przepustowość kartom graficznym w trybie SLI i CrossFireX. Graczom spodoba się również fakt, że G1.Sniper 3 posiada wsparcie dla technologii Lucid Virtu Universal, dzięki której możliwe jest przełączanie się w czasie rzeczywistym pomiędzy procesorami graficznymi: zintegrowanym w procesorze oraz na karcie graficznej. Dodatkowo, Lucid Virtu pozwoli na zniwelowanie efektu tzw „tearingu”, który występuje przy większej liczbie klatek na sekundę niż 60. Dzięki technologii obraz w grze będzie zawsze płynny.

Na uwagę zasługują także autorskie technologie Gigabyte takie jak:

- 3D BIOS (Dual UEFI) – graficzny interfejs BIOS, w 2 trybach edycji: zaawansowanej oraz 3D;

- Ultra Durable 4 – zestaw funkcji chroniących płytę główną przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych;

- 333 Onboard Acceleration – technologie USB 3.0, SATA 3.0 oraz 3x USB Power;

- Digital Power i Gigabyte 3D Power – pozwalają na bardziej precyzyjne zarządzanie energią przez płytę główną;

- On/Off Charge - szybsze ładowanie urządzeń USB nawet przy wyłączonym komputerze;

Wszystkie wymienione funkcje oraz technologie powodują, że płyta główna Gigabyte G1.Sniper 3 to konstrukcja z najwyższej półki, która stanie się naprawdę ostrą bronią w komputerze każdego gracza.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto