A A A

Po raz szósty w tym roku: nowa AutoMapa

22 listopada 2010, 12:30
Po raz szósty w tym roku: nowa AutoMapa

Już po raz szósty w tym roku AutoMapa udostępniła swoim użytkownikom nową wersję map i programu. AutoMapa 6.6.2 przynosi nie tylko nowe funkcje, ale przede wszystkim najaktualniejsze mapy uwzględniające bieżące remonty i nowo oddane odcinki dróg.

AutoMapa 6.6.2 to kolejny krok w rozwoju systemu AutoMapa Traffic. Dzięki technologii LiveDrive! pozwalającej na przesyłanie bieżących danych o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym, użytkownicy AutoMapy otrzymują nowe narzędzie: możliwość zmian ograniczeń prędkości w na podstawie zdarzeń AM'Traffic. Pozwoli to na zdalną aktualizację bazy ograniczeń prędkości znajdujących się w AutoMapie, a co za tym idzie, dane te wpłyną na jeszcze dokładniejsze określenie czasu dotarcia do celu w zmieniającym się ruchu miejskim.

Posiadacze urządzeń bez dostępu do internetu docenią z pewnością nową funkcjonalność aplikacji AutoMapa Center, dzięki której, wraz z aktualizacją danych Smart Routes, będą teraz mogli pobierać do swoich urządzeń dane o zdarzeniach drogowych dostępnych w systemie AutoMapa Traffic. Dzięki temu informacje o remontach, zamknięciach dróg czy objazdach będą mogły być dostarczane do każdej nawigacji z AutoMapą.

AutoMapa 6.6.2 to jednak przede wszystkim nowe mapy Polski. Dane opracowane na koniec października uwzględniają nawet tak szczegółowe informacje drogowe, jak tymczasowe drogi powstałe w związku z rozbudową Trasy Toruńskiej w Warszawie i wynikające z tego zmiany kierunkowości niektórych dróg.

Aktualizacja map, to również rozwój Asystenta Pasa Ruchu, który ułatwia kierowcom pokonywanie skomplikowanych skrzyżowań prowadząc ich jak po sznurku po właściwym pasie. W nowej AutoMapie kolejne tysiące skrzyżowań zostało szczegółowo opracowanych na potrzeby tej funkcjonalności tak, by kierowca jadący z AutoMapą dokładnie wiedział, który pas powinien zająć, by płynnie przejechać przez skomplikowane skrzyżowanie.

Nowe mapy to również kilkadziesiąt tysięcy nowych adresów punktowych, które rozbudowały największą dostępną na rynku bazę, która w AutoMapie przekroczyła 2,833 mln adresów. Najnowsze mapy zawierają również ponad 3 miliony kształtów budynków, w tym ponad 1,316 mln budynków opracowanych w technologii 3D.

AutoMapa od wielu lat szczyci się największą spośród wszystkich systemów nawigacji liczbą Użytecznych Punktów (POI). W najnowszej AutoMapie 6.6.2 ich liczba osiągnęła poziom blisko 605 tysięcy i każdego dnia, m.in dzięki serwisowi Miplo.pl rośnie o kolejnych 300 nowych rekordów.

Najnowszą wersję AutoMapy legalni użytkownicy posiadający ważną subskrypcję mogą pobrać bezpłatnie ze strony www.AutoMapa.pl


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto