A A A

Podkręcony Radeon Palita

10 września 2008, 11:23
Podkręcony Radeon Palita

Około miesiąca po zaprezentowaniu przez firmę Palit karty graficznej z układem ATI/AMD Radeon HD 4850 Sonic wyposażonej w 512 MB pamięci, przyszedł czas na jej rozbudowaną wersję.

Nowa karta oparta na układzie RV770 (kodowa nazwa Radeona HD 4850) została wyposażona w 1 GB (1024 MB) szybkiej pamięci (256-bitowy interfejs pamięci) pracującej z częstotliwością 2000 MHz. Procesor główny – ATI/AMD Radeon HD 4850 został fabrycznie podkręcony. Jego nominalna częstotliwość taktowania wynosi 625 MHz, podczas gdy w modelu zaprezentowanym przez Palita wartość ta wynosi 685 MHz. Odpowiedni dopływ energii zapewnia trójfazowe zasilanie – kartę wyposażono też w dodatkowe ośmiopinowe złącze zasilające.

Karta jest w pełni zgodna ze standardem PCI Express 2.0, obsługuje DirectX 10.1 i może pracować z dodatkową kartą dzięki obsłudze technologii CrossFireX. Model ten nie jest przeznaczony do montażu w małych obudowach. Duża moc karty wymaga odpowiedniego chłodzenia, które ma być zapewnione przez duży, dwuslotowy podsystem chłodzący.

Data pojawienia się nowego modelu w sprzedaży detalicznej oraz cena nie zostały jeszcze przez producenta ujawnione.

Źródło: TechConnect


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto