A A A

Polacy na podium Imagine Cup 2008

9 lipca 2008, 11:04
Polacy na podium Imagine Cup 2008

Zakończono międzynarodowy konkurs technologiczny Imagine Cup 2008. Jego tegoroczna edycja minęła pod hasłem "technologia, która pomaga chronić środowisko". Na podium stanęły dwa zespoły reprezentujące Politechnikę Poznańską – Aero@PUT oraz Together. Zwycięzcy  pokonali w kolejnych etapach konkursu oraz rozgrywce finałowej ponad 200 tys. uczestników z przeszło 100 krajów.

Do ścisłego finału konkursu Imagine Cup 2008 polscy uczestnicy zakwalifikowali się w czterech kategoriach:

  • "Projektowanie Oprogramowania" – zespół Demoscene Spirit z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu
  • "Projektowanie Systemów Wbudowanych" – Aero@PUT z Politechniki Poznańskiej
  • specjalna podkategoria "Projektowanie Oprogramowania – Nagroda za Interoperacyjność" – zespół Together z Politechniki Poznańskiej
  • "Algorytmy" – Radosław Czyż z Politechniki Krakowskiej.

Podczas uroczystej gali, która odbyła się w Luwr pod Paryżem, ogłoszono, że w kategorii „Projektowanie Systemów Wbudowanych” trzecie miejsce zajął polski zespół Aero@PUT, który zaprezentował projekt bezzałogowego helikoptera umożliwiającego efektywne badanie warunków atmosferycznych oraz poziomu zanieczyszczenia środowiska w wybranych miejscach na ziemi.

Drugi polski finalista, zespół Together, uplasował się na trzecim miejscu w podkategorii "Projektowanie Oprogramowania – Nagroda za Interoperacyjność". Swój konkursowy projekt spełniający wymogi interoperacyjności, tj. działania pod kontrolą różnych systemów operacyjnych, oparł na wykorzystaniu urządzeń mobilnych w celu zoptymalizowania podróży samochodem i uproszczenia organizacji przejazdu.

Finały Imagine Cup 2009 odbędą się w Kairze i Aleksandrii w Egipcie. Tematem przewodnim mają być technologie pomagające rozwiązywać najtrudniejsze problemy stojące przed ludzkością. Chętni mogą się już rejestrować.

Źródło: Microsoft


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto