A A A

Polaris II wygrał w pokera

9 lipca 2008, 13:38
Polaris II wygrał w pokera

Przed rokiem w turnieju zorganizowanym przez Association for the Advancement of Artificial Intelligence (AAAI) dwaj profesjonalni gracze, mistrzowie pokera Phil Laak oraz Ali Esmali, grali w karty z programem komputerowym o nazwie Polaris, który został zaprojektowany przez naukowców z Uniwersytetu Alberta. Wtedy oprogramowanie przegrało mecz. Podczas tegorocznego pojedynku, rozegranego w Las Vegas, komputer wygrał z siedmioma graczami.

Znawcy tematu, którzy śledzili ostatnie rozgrywki, stwierdzili, że komputer wykonał kilka ruchów, których człowiek by nie zrobił. Postęp oprogramowania i zwycięstwo cieszy twórców Polarisa, zwłaszcza w kontekście tego, że panuje przekonanie, iż poker jest dla maszyn grą bardzo trudną i o wiele bardziej skomplikowaną niż inne, np. szachy, ponieważ tam od początku widać wszystkie figury i wiadomo, jak każda z nich może się poruszyć. Inaczej jest w pokerze, gdzie karty są ukryte, a zawodnicy mogą blefować.

Autorzy oprogramowania, którzy podczas jego projektowania brali pod uwagę fakt, że poker jest bardziej grą psychologiczną aniżeli czysto matematyczną, mają zamiar jeszcze raz dokładnie przeanalizować wszystkie posunięcia w trakcie rozgrywki i poprawić przede wszystkim mechanizmy odpowiadające za uczenie się i dostosowywanie do sytuacji.

Źródło: Canada.com

Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto