A A A

Policja w Los Angeles monitoruje portale społecznściowe

13 września 2021, 10:00
Departament Policji w Los Angeles upoważnia swoich funkcjonariuszy do prowadzenia szeroko zakrojonej inwigilacji użytkowników mediów społecznościowych.
Policja w Los Angeles monitoruje portale społecznściowe

Policja narusza prawo do prywatności

Kopie kart przesłuchań w terenie, które funkcjonariusze wypełniają, gdy przesłuchują cywilów, ujawniły, że policjanci monitorują konta na Facebooku, Instagramie, Twitterze i innych mediach społecznościowych. Dzieje się tak nie tylko w przypadku osób zatrzymanych czy oskarżanych o przestępstwa.

Do prowadzenia szeroko zakrojonego nadzoru użytkowników służy narzędzie Media Sonar, które może tworzyć szczegółowe profile osób i identyfikować powiązania między nimi. Wewnętrzna notatka wskazuje, że Michel Moore, szef policji, zapowiedział pracownikom, że zbieranie takich informacji do wykorzystania w śledztwach, w oskarżeniach i podczas aresztowań ma znaczenie kluczowe.

Proceder ujawniła organizacja Brennan Center for Justice. Jej działacze twierdzą, że tego rodzaju działania policji niosą poważne konsekwencje dla zachowania prawa dla prywatności, zwłaszcza w przypadku społeczności osób kolorowych i aktywistów.

fot. Buffik – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto