A A A

Polowanie na osoby ściągające polskie filmy

7 listopada 2014, 06:10
Trwa łapanka polskich internautów, którzy pobierają i udostępniają polskie filmy w sieciach P2P. Jak czytamy w "Dziennik Gazeta Prawna", tym razem 460 tys. internautów, którzy ściągnęli film "Lech Wałęsa. Człowiek z nadziei" może mieć problemy.
Polowanie na osoby ściągające polskie filmy

Ten schemat już był w Polsce przerabiany. Internauta pobiera i udostępnia film z sieci P2P. Po jakimś czasie otrzymuje wezwania z policji, a potem wnioski o podpisanie ugody i zapłatę odszkodowania

"Zawiadomienie do prokuratury właśnie jest przygotowywane. To będzie oznaczało kolejne dziesiątki tysięcy osób podejrzanych o złamanie prawa - mówi nam mecenas Artur Glass-Brudziński, którego kancelaria przejęła sprawy prowadzone w imieniu producentów filmowych od Kancelarii Anny Łuczak" - czytamy w "Dziennik Gazeta Prawna".

Wcześniej wezwania otrzymali internauci, którzy pobrali takie polskie filmy jak: "Last Minute", "Być jak Kazimierz Deyna", "Drogówka", "Obława" i "Czarny Czwartek".

"Niektórzy ten film udostępnili nawet kilkaset razy - tłumaczy prawnik w rozmowie z "Dziennik Gazet Prawna".

Więcej o całej sprawie, a także o opinii Naczelnej Rady Adwokackiej można przeczytać tutaj.

Zdjęcie główne pochodzi ze źródła: ©123RF/PICSEL


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (7)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
~Anonim
7 listopada 2014, 20:28
460 tysięcy? Skąd ta liczba? Ja na przykład pierwszy raz słyszę tytuł tego filmu i na jego podstawie nawet nie mam zamiaru go oglądać.
Rincewind
Rincewind
7 listopada 2014, 20:03
Kto jest na tyle zdesperowany by ściągać te Polskie gnioty.
rafal05
rafal05
7 listopada 2014, 19:07
Ot i mądrego przyjemnie posłuchać .
avatar
~Anonim
7 listopada 2014, 18:59
rafal05 napisał(a): Jeśli mam do wyboru czy wyjść do kina za 150 zł czy kupić dzieciakom buty. To wybiorę buty ,a film ściągnę . W kinie każdy ,,żre'' popcorn za 25zł/gram, a w domu masz wygodę, i bez reklam!
rafal05
rafal05
7 listopada 2014, 18:38
Jeśli mam do wyboru czy wyjść do kina za 150 zł czy kupić dzieciakom buty. To wybiorę buty ,a film ściągnę . Bilety nie są drogie my Polacy za mało zarabiamy.
avatar
~Anonim
7 listopada 2014, 18:29
@up Popieram.
avatar
Vhaeraun
7 listopada 2014, 18:07
Ściągam i będę ściągał dalej.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto