A A A

Polscy informatycy pomagają Apple

8 lipca 2015, 07:10
Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu w Białymstoku rozpoczął współpracę z firmą Apple.
Polscy informatycy pomagają Apple

Uniwersytet w Białymstoku donosi, że w ramach współpracy z Apple przystąpił do projektu iOS Developer University Program. W efekcie studenci i pracownicy zainteresowani tworzeniem aplikacji mobilnych działających w systemie operacyjnym iOS oraz aplikacji na komputery działające w systemie operacyjnym OS X mają teraz dostęp do firmowej, specjalistycznej dokumentacji. Dzięki temu łatwiej im spełnić wymogi systemów, mogą też lepiej wykorzystać ich możliwości. Ponadto uzyskali dostęp do kursów i materiałów szkoleniowych z technologii firmy Apple. W nadchodzącym roku akademickim przewidziane jest też włączenie programistów i trenerów z firmy Apple do kształcenia studentów Wydziału Matematyki i Informatyki UwB w zakresie programowania.

Studenci informatyki będą tworzyć aplikacje m.in. w ramach swoich prac dyplomowych. Pracują też nad nimi w kole naukowym powadzonym przez dr. inż. Dominika Tomaszuka. Uczestnictwo w iOS Developer University Program umożliwi łatwą dystrybucję opracowanych na uczelni aplikacji wśród zainteresowanych użytkowników.

Drugim ważnym celem współpracy jest stworzenie opracowań metodycznych oraz materiałów dydaktycznych opartych na wykorzystaniu narzędzi firmy Apple. Zajmą się tym pracownicy naukowi Wydziału Matematyki i Informatyki pod kierunkiem dr Anny Rybak. Chodzi przede wszystkim o zastosowanie iPadów i ich oprogramowania w nauczaniu matematyki na różnych poziomach edukacji szkolnej oraz w szkolnictwie wyższym. Dzięki takim urządzeniom oraz ich możliwościom ma być łatwiej zainspirować uczniów czy studentów matematyką. Metodologia wykorzystująca technologie Apple'a będzie też tematem prac licencjackich i magisterskich studentów matematyki oraz informatyki na UwB.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto