A A A

Polscy internauci nie chcą płacić za dostęp do blogowych treści

17 grudnia 2009, 12:17
Polscy internauci nie chcą płacić za dostęp do blogowych treści
Polscy internauci chcą darmowego dostępu do blogów - wynika z eksperymentu przeprowadzonego przez agencję Autentika.

Kilka dni temu na kilku popularnych blogach pojawiły się informacje, mówiące o zmianach dotyczących wprowadzenia odpłatnego dostępu do blogowych treści.  W eksperymencie Autentiki brały udział takie blogi jak: Antyweb, Ak74, Mediafun, Tomasz Topa, Webfun, DailyTech.

Użytkownikom ukazywał się komunikat o płatnościach (abonament tygodniowy miałby kosztować 5zł, natomiast miesięczny 9 zł). Internauci mogli zadecydować czy są zainteresowani odpłatnym dostępem do bloga, czy też nie.

Jak się okazało, aż 90 proc. internautów nie ma zamiaru płacić za dostęp do treści, natomiast 5 proc. jest w stanie ponieść koszty. W eksperymencie udział wzięło 10622 osób.

Wg symulacji przeprowadzonej przez agencję Autentika, miesięczny przychód blogera, który wprowadziłby opłaty wzrósłby od 1915 zł (DailyTech.pl) do 32,4 tys. zł (Grzegorz Marczak, Antyweb.pl).

 

 


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto