A A A

Polska Partia Piratów na znanym serwisie z torrentami

22 maja 2014, 13:30
Na Pirate Bay – słynnym serwisie z torrentami - pojawiła się reklama Partii Piratów. Jej kandydaci startują do tegorocznych wyborów Parlamentarnych.
Polska Partia Piratów na znanym serwisie z torrentami

W wyborach do Parlamentu Europejskiego, kandydaci PPP startują jedynie z trzech okręgów wyborczych - okręgów numer: 6 (łódzkie), 8 (lubelskie) i 11 (śląskie).

Jaka jest wizja tej partii? Poniżej fragment z ich manifestu:

"Społeczeństwo Informacyjne (SI), to kolejny etap rozwoju cywilizacji. Za zmianami, które zachodzą przestaje nadążać nasze prawo. Wierzymy, że jeżeli nie dostosujemy systemu prawnego do nowych potrzeb, możliwości i zagrożeń stawać będziemy wobec kolejnych absurdów. Już dziś definicja przestępcy internetowego stała się punktem przetargowym wielkich korporacji muzycznych, filmowych, wydawniczych ale także przemysłów farmaceutycznych. Prawo autorskie tak, jak rozumiemy je dziś stwarza zbyt wielkie pole do nadużyć i zamiast chronić twórców i konsumentów, chroni interesy wydawców. Uniemożliwiony jest swobodny przepływ myśli między uniwersytetami, a polscy naukowcy znów zostają odcięci od głównych nurtów badań, pozostając w tyle za głównymi ośrodkami europejskimi.

Kandydaci Partii Piratów w tegorocznych wyborach do PE kandydują także w innych krajach. Pierwsza Partia Piratów została zarejestrowana w Szwecji w 2006 roku. W wyborach do PE w 2009 roku, udało się jej zdobyć jeden mandat.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto