A A A

Polski haker zatrzymany przez policję z Gdańska i...FBI

21 grudnia 2009, 12:09
Polski haker zatrzymany przez policję z Gdańska i...FBI

Gdańscy policjanci zatrzymali 18-letniego mieszkańca Gdańska podejrzewanego o działalność hakerską. Młody mężczyzna pozyskiwał dane dostępowe do kont bankowych, a następnie dokonywał z tych kont operacji finansowych w sklepach internetowych. W tej sprawie funkcjonariusze współpracowali z FBI. Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu 18-latka.

Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku podczas odbioru od kuriera zamówienia w postaci sprzętu komputerowego o wartości około 8 tys. zł. Sprzęt został zamówiony w jednym ze sklepów internetowych na terenie Polski, za który młody mężczyzna bezprawnie zapłacił środkami finansowymi należącymi do obywatela USA. 18-letni haker uzyskał dane dostępowe do konta bankowego, a następnie przeprowadził z tego konta operację finansową w sklepie internetowym.

W tej sprawie policjanci współpracowali z FBI. Funkcjonariusze ustalili kilka innych osób pokrzywdzonych w ten sposób, zamieszkałych w USA i Wielkiej Brytanii.

Podczas przeszukania mieszkania 18-latka policjanci zabezpieczyli komputery i dokumenty potwierdzające jego działalność przestępczą. Sprawa ma charakter rozwojowy i funkcjonariusze nie wykluczają dalszych zatrzymań. Straty spowodowane przez zatrzymanego szacuje się na kwotę nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych - czytamy na policja.pl.

Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny. Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Wrzeszcz.

Za nielegalne uzyskanie informacji, kradzież i oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto