A A A

Portfel w komórce

9 czerwca 2011, 14:34
Portfel w komórce
Firma Ericsson Money Services udostępniła w siedmiu krajach Europy, w tym w Polsce, pierwszą spośród wielu nowych mobilnych usług finansowych - Ericsson Money.

Użytkownicy telefonów komórkowych w Polsce, Francji, Hiszpanii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Szwecji i Włoszech już od dziś mogą rejestrować się w serwisie www.ericssonmoney.com, by móc wysyłać i odbierać pieniądze, a także wypłacać gotówkę. Jest to pierwszy krok na drodze do udostępnienia klientom indywidualnym z całego świata pełnego pakietu mobilnych usług finansowych.

Telefony komórkowe wkrótce staną się nie tylko centralnym elementem życia społecznego, ale i finansowego - już teraz przelewy pieniężne mogą być dla nas proste jak dzwonienie "z komórki". Wystarczy utworzyć mobilny portfel online, żeby z łatwością móc korzystać z dostępu do swoich pieniędzy w sieci Ericsson Money za pomocą telefonu.

Usługa Ericsson Money pozwala wysyłać i odbierać pieniądze oraz wypłacać gotówkę wszystkim tym, którym zależy na czasie i wygodzie. Na przykład, rodzice mogą użyć telefonu, jako osobistego portfela mobilnego i natychmiast przekazać pieniądze swoim dzieciom, które studiują lub podróżują za granicą. Obojętnie, czy to dziecko na obozie językowym w Anglii, czy nasi znajomi w kawiarni za rogiem - dzięki nowej usłudze przesłanie pieniędzy rodzinie i przyjaciołom jest proste i szybkie jak sms.

Przykładowe korzyści z tego typu usług:

- Rodzice, którzy mogą "od ręki" wysyłać pieniądze dzieciom studiującym w innym mieście lub przebywającym na wakacjach za granicą,

- Znajomi i przyjaciele, aby móc wygodnie dzielić się kosztami posiłków, zaciągać drobne pożyczki oraz przelewać sobie nawzajem pieniądze;

- Klienci indywidualni przyzwyczajeni do posługiwania się wyłącznie gotówką - może to być ich pierwszy krok w kierunku bankowości;

- Osoby pracujące za granicą, aby wysłać pieniądze swoim rodzinom bez konieczności korzystania z przekazów pocztowych lub osobistego zlecania przelewów w banku.

Firma Ericsson Money Services planuje wkrótce udostępnić usługę Ericsson Money w pozostałych krajach Europy. W najbliższej przyszłości klienci indywidualni będą mogli łączyć się z innymi, podobnymi serwisami na całym świecie (za pośrednictwem usługi Ericsson Money Interconnect). Niedługo za pomocą Ericsson Money będzie można płacić rachunki, robić zakupy online oraz płacić w sklepie.

- Odkąd telefony komórkowe stały się powszechne, towarzyszą nam codziennie, jako nieodłączna część naszego życia społecznego. Obecnie spędzamy miliony godzin miesięcznie wysyłając sms-y i coraz częściej korzystając z mobilnego dostępu do portali społecznościowych. Dla wielu osób dostęp do informacji i usług przez telefon jest dziś tak naturalny, jak oddychanie - powiedział Semir Mahjoub, wiceprezes Ericsson i prezes Ericsson Money Services.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto