A A A

Poznaliśmy szczegóły dotyczące systemu iOS 14

24 kwietnia 2020, 10:35
Wygląda na to, że Apple doda sporo funkcji w nowej wersji swojego systemu operacyjnego.
Poznaliśmy szczegóły dotyczące systemu iOS 14

Prace nad nowym iOS-em trwają już od jakiegoś czasu.

Prawdopodobnie kolejna edycja systemu zostanie zapowiedziana podczas WWDC w czerwcu br., w obiegu są już jednak wersje testowe. Spodziewane zmiany podsumował youtuber tworzący pod pseudonimem the Hacker 34 w swoim filmiku.

Nowa edycja systemu iOS doda kilka ciekawych funkcji

Podzielony ekran

Najważniejszą nowością będzie tryb Split View, pozwalający obsłużyć kilka aplikacji na podzielonym ekranie. To funkcja, której mogło brakować wielu użytkownikom iOS-a przesiadającym się na system Apple z Androida.

Pomniejszą zmianą będzie nowy interfejs API o nazwie „Clips”. Jego największą zaletą będzie możliwość testowania aplikacji bez pobrania wszystkich plików.

 

Widgety na ekranie głównym

Apple rozbuduje też ekran startowy iPhone’a. Po aktualizacji wreszcie zobaczymy na nim widgety. Będą przedstawione w formie minimalistycznych ikonek tuż pod zegarem, a po kliknięciu w nie najprawdopodobniej wywołamy bardziej rozbudowane okienko z większą ilością informacji.

Co ciekawe, widgety będzie można wywołać też z poziomu menu dla niektórych aplikacji. Wtedy sąsiadujące ikonki się rozsuną, by stworzyć miejsce np. na panel sterowania odtwarzacza czy okienko pozwalające podejrzeć kursy na giełdzie. Podobna funkcja działa już teraz, tyle że po wywołaniu okienka za pomocą 3D Touch blokuje się reszta ekranu.

fot. Apple


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto