A A A

Praca zdalna zagraża produktywności

13 września 2021, 07:00
Wyniki z badania 61 tysięcy pracowników Microsoftu pokazały, że praca online nie sprzyja produktywności i rozwojowi innowacji.
Praca zdalna zagraża produktywności

Mniej wydajnie, ale za to pracownicy zadowoleni

Specjaliści Microsoftu opublikowali w czasopiśmie „Nature Human Behavior" wyniki badania pokazującego, w jaki sposób przejście firmy na pracę zdalną wpłynęło na komunikacji i współpracę między różnymi grupami biznesowymi wewnątrz organizacji. Okazało się, że wykonywanie zadańw trybie zdalnym zmniejszyło produktywność pracowników i negatywne wpłynęło na ich innowacyjność. – W tym świetle firmy powinny zastanowić się, czy i jak zdecydują się przyjąć długoterminową politykę pracy z domu – stwierdził Microsoft.

 

Razem, choć osobno

Koncern opublikował w swoim bloku wyniki jeszcze innego badania. Na podstawie ankiet przeprowadzonych wśród losowo wybranych 2500 pracowników, menedżerowie firmy stwierdzili, że pracownicy chwalą sobie zdalny system pracy i wpływa on pozytywnie na stopień identyfikacji z przedsiębiorstwem. W ciągu roku, w którym 160 tysięcy osób zaczęło pracować online i zdalnie zatrudniono 25 tysięcy nowych pracowników, udział osób, które deklarują, że czują się przynależni do firmy Microsoft, osiągnął rekordowy poziom 90%. „Chociaż wciąż możemy zrobić o wiele więcej dla kultury pracy (...) te dane pokazują, że nie musimy być fizycznie ze sobą, żeby czuć, że jesteśmy w tym wszystkim razem" – czytamy w firmowym blogu.

fot. Microsoft


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto